KORESPONDENČNÍ SOUTĚŽ VĚTROŇŮ – FINÁLE

Moji vážení a milí 😊

Se slzou v oku ukončuji Velkou korespondenční soutěž větroňů 2021.  Je toho tolik, co chci napsat…  nakonec asi nenapíšu nic dlouhého. Mojí myšlenku se nám podařilo naplnit beze zbytku. Létali jsme v mrazu, dešti, větru i horku. Létalo nás hodně a nikdy jsme na letišti nebyli sami.  Nakonec vidím, jak těch dvanáct měsíců rychle uteklo. To mě jen utvrzuje v tom, že udělat si čas na zábavu s ostatními je ta nejlepší volba. Každý měsíc jsem se těšil na vaše reportáže a fotky. Prostě, nelituji ani jedné hodiny (a bylo jich dost), kterou jsem strávil nad sestavováním článků, úpravou fotografií a doplňování tabulek.  

Všichni, kteří jste létali si zasloužíte ocenění. A pár mohykánů, kteří odlétali všechna kola, ti obzvlášť! Přes náčelníky jednotlivých okruhů všem pošlu diplom, který kdysi vytvořil R. Čížek pro soutěže SAM.  Oficiální vyhlášení výsledků a předání cen prvním třem z každé kategorie proběhne v sobotu 21.5.2022 na Memoriálu R. Čížka 2022.

Teď mi ještě dovolte pár zajímavostí. V kategorii ARC létalo celkem 31 soutěžících. Pět z nich nevynechalo ani jedno kolo. Těm patří největší uznání!  Byli to: Štěpán Kučera, František Machač, Zdeněk Hanáček, Ludovít Pec a Pavel Rábek.  Vítěz ARC, junior Štěpán Kučera, nalétal celkem 13 182 sekund, což je více než 3,6 hodiny soutěžních letů! V pěti kolech byl „plný“ a šel do rozletu.  Myslím, že je to slušná porce tréninku a že má skvěle našlápnuto na ME a MČR.  Nejdelší let soutěže předvedl Kamil Horáček za Slovenska s modelem URANIO, a to v rozletu květnového kola. Let trval 1397 sekund, což je více než 23 minut! Kluky ze Slovenska musím pochválit. Účast skvělá, posílali parádní fotky a měli odvahu létat s různými modely. Také z jejich dílny, konkrétně z dílny Kamila Horáčka, je asi nejzajímavější model naší soutěže, dvouplošný větroň LA LIBELLULE.

V kategorii ARC A2 nás soutěžilo celkem 22. Všech dvanáct kol neodlétal nikdo. Každému k plné účasti chyběla minimálně dvě kola.  Zvítězit jsem si dovolil já s modelem THOR, který jsem postavil díky mé vrozené lenosti-zdál se mi z neokoukaných konstrukcí nejjednodušší na stavbu :-). Nejdelší let předvedl Michal Kohutič s modelem MÝVAL, a to v červenci s časem v rozletu 875 sekund, tedy téměř 15 minut.  Největší zážitky jsme ale asi měli ze zimního létání. Upřímně, nebýt tohoto nápadu, asi by si spousta z nás na větroně v mrazu a sněhu ani nevzpomněla.

  Takže tím jsem se vyčerpal. Budou-li v tomto článku nějaké fotky, vězte že je tam přidal Jirka Hloušek, který neúnavně, bez nároku na honorář :-), mé články upravoval dělal tabulky a přidával fotky. Prostě bez něj by to nešlo!

Přeji Vám všem krásné a klidné Vánoční svátky. Do roku 2022 hodně zdraví a osobní pohody a těším se, spolu s novým pořadatelem Josefem Kubešem, na vaši účast v Korespondenční soutěži 2022.  Jo, a také bych vás rád všechny viděl na Memoriálu R. Čížka na Rané. Budeme tam od pátku do neděle. V sobotu si zasoutěžíme, ale hlavně se sejdeme, posedíme, poklábosíme, popijeme…

Jiří Hruška, prezident SAM 95 Bohemia