MS den -1

Dobrý den

Reportáž z prvního dne v MLR je zde. 

Většina české výpravy se sjela už dnes, tedy v sobotu 22.6. Já jsem z domu vyjel po jedenácté hodině, s myšlenkou, že se vyhnu kolonám před Brnem. Cestou jsem se zastavil u kamaráda v Čerčanech na kávu a doutník a pak už jsem bez přestávky jel autem  na východ. Brno se svými kolonami nezklamalo, další krátké zdržení přišlo, z důvodu havárie, na obchvatu Budapešti.

Na letiště Jákabszálás jsem dorazil okolo půl sedmé. Klubový přístřešek už stál a bylo v něm docela plno. Pivo roztočené, nálada dobrá. Večer ubíhal v přátelském rozhovoru, létání se kupodivu moc neřešilo. Spíš jsme všichni byli rádi, že se opět vidíme.

Část naší výpravy bydlí ve stanech a karavanech, část získala ubytování v hotelu na letišti a část bydlí v přilehlých obcích. V těch stanech to bude asi zábava. S blížící se tmou s přiblížila i bouřka a tak jsme okolo deváté rozpustili dýchánek a prchli jsme před deštěm každý kam mohl. Předpověď počasí na následující dny věští větrno a tak bude soutěž asi zajímavá. Zítra bude den 0 a na programu  je přejímka modelů a oficiální zahájení. 

Jirka Hruška