Velká korespondenční soutěž větroňů 2021

Vážení přátelé letu bez motoru,

Letošní rok byl podivný. A jelikož se s větroni létá stále méně, rozhodl jsem se uspořádat a zastřešit „velkou“ korespondenční soutěž historických větroňů. 

Pravidla jsou jednoduchá:

Soutěž je otevřená pro všechny modeláře. Létat se budou velké větroně kategorie OTVR/ARC a větroně kategorie OTVR A2/ARC A2.  Stavebně dle pravidel SAM 95, kdo je nezná, jsou na tomto webu. Tedy, obě kategorie pouze v měřítku 1:1, bez změny profilu a rokem vzniku max 1954, resp. 1960.

Soutěžní pravidla – standardní gumicuk 20/80 napnutí 170m. Obě kategorie 4 starty bez možnosti opravy. 3 nejlepší výsledky se počítají. Maxima dle pravidel SAM 95, tedy ARC 300 sec, ARC-A2 240 sec. V případě tří maxim se letí další start bez stanoveného maximálního času letu.

Soutěž bude celoroční – 12 kol. Jedno kolo = jeden kalendářní měsíc. První kolo prosinec 2020, poslední kolo listopad 2021. Každé kolo bude vyhodnoceno zvlášť, v prosinci 2021 budou vyhlášeny  celkové výsledky. Do celkového hodnocení se započítají všechna dosažená umístění v jednotlivých kolech, ale nejlepší a nejhorší výsledek se škrtá. Tedy když se zúčastníte všech dvanácti kol, počítat se vám bude 10 výsledků. Když poletíte pouze ve dvou kolech/měsících, do celkového pořadí nezasáhnete. Bodové ohodnocení v jednotlivých kolech bude počet bodů za první místo = počtu soutěžících v daném kole. Každé další místo dostane o jeden bod méně. V jednom kole můžete soutěžit v dané kategorii pouze s jedním modelem. Modely můžete samozřejmě v jednotlivých kolech/měsících střídat. Samoměření není povolené. Započítávat výsledky z oficiálních soutěží není povolené.

Výsledky posílejte na email: soutez2021@seznam.cz ve formátu: kategorie, celé jméno, datum a místo létání, jméno časoměřiče (při více časoměřičích stačí jedno jméno), název modelu, konstruktér, rok vzniku, výsledky.  Příklad: ARC, Jiří Hruška, 6.12. letiště Kladno, časoměřič Roman Fousek, model Luňák, R. Čížek 1949, výsledky 300, 300, 300, 120 🙂

Výsledky jednotlivých kol i celkové výsledky budou zveřejněny na webu SAM 95. Celkoví vítězové budou v prosinci 2021 hodnotně odměněni.

Vážení přátelé, doufám, že jsem vše popsal a vysvětlil a že nejsou nejasnosti. V případě jakéhokoli dotazu jsem vám k dispozici na telefonu: 724 672 329.

Děkuji vám za pozornost a doufám, že vám létání s originálními modely bez úprav přinese jen a jen radost a „velká korespondenční větroňů 2021“ vás vytáhne na letiště.

Jiří Hruška