Informace ke korespondenční soutěži větroňů 2023

Vážení kolegové a příznivci našeho webu. Pro rok 2023 jsme se rozhodli vyhlásit další ročník Korespondenční soutěže větroňů. Věříme, že soutěž je již zaběhnutá, těší se velké oblibě a buď se soutěže zúčastňujete pravidelně, občas nebo jen pasivně se zajímáte o výsledky a reportáže.

Společně s Pepíkem Kubešem a Jirkou Hruškou jsme doladili pravidla a podmínky za kterých se bude soutěžit. Máme za sebou dva roky zkušeností a tak jsme se snažili při nejlepším vědomí a svědomí tyto zkušenosti vložit do pravidel soutěže.

Pravidla jsou o trochu delší ale snažili jsme se nekombinovat různé zdroje pravidel a vložili jsme všechny textace na jedno místo. Tím pádem nebude docházet k nedorozumněním ohledně toho, dle čeho létá. V rámci kategoriií ARC a ARC-A2, nebo chcete-li OTVR a OTVR-A2 jsou texty přejaty z pravidel SAM95 Bohemia s jednou malou úpravou. Pořadatel je nahrazen soutěžícím. Tedy soutěžící zastává i roli pořadatele. Kategorie Retro má svá autonomní pravidla. Předběžná Retro pravidla pro klub SAM95 Bohemia jsou zrušena.

Upravili jsme jak nakládat s bonusovými body. Po vyhlášení ročníku 2022 jsme si uvědomili, že bonusy nefungují tak jak by měly.

Novinkou je započtení výsledků ze soutěží. V každém kole bude možné započíst výsledek z jedné vámi vybrané soutěže. Museli jsme ale vymezit přesně podmínky za kterých se výsledky započtou a hlavně jak. Důvodem jsou rozdíly v pravidlech za kterých se soutěže pořádají.

Soutěž bude probíhat od 1. března 2023 do 31. října 2023. Každý měsíc jedno kolo, ale to již znáte.

Kordinátorem soutěže bude v letošním roce opět Pepík Kubeš a pomáhat bude opět bude moje maličkost (Jiří Hloušek). Opět jsme k tomu určili novou e-mailovou adresu soutez2023@seznam.cz. To aby se to nepletlo s tou minulou soutěží.

Soutěži jsme udělali logo. Kdo má diplom nebo účastnický list, již ví jak vypadá.

Takže sjednotíme články. Orientace bude jednodušší.

Samozřejmě na našich stránkách bude v menu položka Korespondenční soutěž 2023. Uvnitř opět naleznete výsledky , pravidla a články. A také archív minulých soutěží.

Pravidla soutěže a její podmínky můžete prostudovat zde:

Těšíme se na další ročník, na vaše výsledky, články, komentáře a fotografie. Je to zábava nás všech.

Přejeme vám hodně úspěchů, radosti a uspokojení z létání!

Jirka Hloušek, Pepík Kubeš a Jirka Hruška