MS den 3

Třetí den světového klání proběhl ve výborném počasí. Byť původně mělo pršet. Na dnešním programu byly kategorie E 400, NMR 2,5 a ELOT. Kdo začal létat hned ráno, udělal dobře.

Dnes jsme měli opět smolaře a to hned dva. Pepovi Hejskovi se uvolnilo táhlo od serva  na jeho ELOTu  Vega. Letadlo nezničil, ale dál už nepokračoval. Dále Petr VoleVole měl problémy se svými motory, které chodily špičkově, ale nespolehlivě. Já jsem měl štěstí, hned po ránu jsem odlétal dva starty se Čtyřstovkou a oba přes 9 minut! Potom jsme pokračovali s Pepou Hejskem, kterému se ale první starty nezdařily. Po obědě jsme oba dali maxe, ale čtvrtý start jsme udělali před blížíci se bouřkou a měli jsme jen něco přes pět minut. I tak to ale stačilo na moje první místo ! Na pódiu mě ještě doplnil Bohumil Heczko na druhém místě.😊

V NMR 2,5 Slávek utrhnul třetí místo.

Rozlet ELOTu trval více než 20′. Do rozletu se nakonec nedostal Pepa Hejsek, kterého jsme namotivovali k opravě letadla a  dolétání kategorie. Dal ale jen dva maxy a rozlet mu o chloupek utekl. V rozletu nakonec zvítězil maďarský soutěžící, Slávek byl druhý.

Na zítřek je naplánováno volno. Myslíme si ale, že počasí zase tak špatné nebude. Bude aspoň  čas na návštěvu místních pamětihodností, lázní a někteří odjedou domů.

Dnešek nám tedy přinesl čtyři medajle!

Jiří Hruška

Ještě odkaz na rajče Petra Hrubého – fotky ze druhého dne – Petr létal a tak máme jen stupně výtězů

https://www.rajce.idnes.cz/ferda222/album/ms-historickych-modelu-letadel-2024-2