Gentle Lady Zdeňka Cinerta

Gentle Lady, kterou navrhl, a pak ve stavebnici prodával Carl Goldberg, jsme uvedli na našich stránkách loni. Carl tenkrát psal, jak optimalizoval složitost modelu a letové vlastnosti, než model dokončil. Detaily si můžete přečíst právě ve zmíněném článku. Také si tam můžete stáhnout plánek v případě, že byste se rozhodli stejně jako Zdeněk model postavit.

Ale pojďme se podívat na model Zdeňka Cinerta. Potkali jsme se na Panenčáku, v sobotu 9.3.2024. Zatáhl mě za auta do závětří a říká: „Koukej co jsem postavil“. Když jsme jí viděl, zjihl jsem. Gentle Lady je pohledý model. Zdeněk si především pochvaloval pohodovou stavbu. Trup je celkem jednoduchý, ale elegantní, směrovka a výškovka je rámová, tedy žádné řezání profilů. Křídlo u zkušeného modeláře jako je Zdeněk se snad staví i samo. Takže jsem jej požádal, aby mě zapózoval. Což ochotně udělal.

Ještě mi v detailu ukazoval jeho vypínač s ledkou. Ten umístil před křídlo. Je to takový ten, co má konektor na nabíjení baterky, kterou tak nemusíte vyndávat z modelu. Celkem šikovná věc.

Nápisy na vliesu jsou vytvořeny na tiskárně a pak dolepeny na křídlo.

Detail výškovky a směrovky z levé strany

Ještě jeden detail, tentokrát zprava

Pohled na celý model pro inspiraci. Je zde vidět pěkný tvar trupu.

V neděli, tedy 10.3.2024 Zdeněk s Gentle Lady odlétal svou první soutěž. Myslím si, že je to velmi dobrý a pohodový model, se kterým si člověk užije při stavbě, a pak si s ním dobře zalétá nejen v kategorii RETRO.

Tak ať to létá Zdeňku!

Jirka Hloušek

Foto: Jirka Hloušek