MS den 2

Další den je za námi. Počasí podobné tomu včerejšímu, jen o poznání tepleji. Vítr o něco mírnější a termika ještě více nevypočítatelnější. Zahájení soutěže se o něco zpozdilo, neboť vedení soutěže řešilo zítřejší program, protože předpověď na zítřek se vylepšila a tak budeme zítra, místo volného dne, létat čtvrteční program a volný den se přesunul na čtvrtek.  

Dnes se nedařilo Romanovi Fouskovi v Elektrogumácích. Prvním startem poškodil své Il Pinuto a soutěž pro něj skončila. Naše barvy v této kategorii dlouho drželi Pepa Hejsek a Franta Kšána, oba se dvěma maxy.  Nakonec ale byli o pár sekund  přelétáni, a tak v této kategorii nemáme zastoupení na bedně. Nejlepší byl Pepa čtvrtý. 

Zato v kategoriích OTMR C a OTMR B jsme obsadili všechny stupně vítězů ale kluci si umístění pouze přehazovali. OTMR C, první Míra Vaněk, druhý Sláva Štorek a třetí Petr Hrubý.

OTMR B vyhrál Slávek, Petr druhý a Míra třetí.

V kategorii Texaco jsme medaili nezískali. 

Dnešní počasí bylo velmi náročné. Včerejší večírek zase tolik ne, přeci jenom jsme večer opravdu hodně unavení. Klubový přístřešek a Romanova pípa kladenského piva jsou skvělé přispěvky našeho klubu k celkové pohodě českého teamu. 😊

Zatím se držíme statečně, dnes šest medailí!

J. Hruška

Přikládám foto ze stanu, zajímavé modely a detail přídě Petrova Playboye po nárazu do prezidentova stehna.

Protože na MS fotí Petr Hrubý, posíláme odkazy na jeho rajskou galerii. První odkaz je na uvítací den. To jsou ty koně a obří modely.

https://www.rajce.idnes.cz/ferda222/album/ms-historickych-modelu-letadel-2024

A druhý odkaz je na první soutěžní den

https://www.rajce.idnes.cz/ferda222/album/ms-historickych-modelu-letadel-2024-1