WEB v listopadu

Vážení kolegové a příznivci našeho webu,

Čas letí a my máme za sebou již půlku prosince a ještě jsme se neohlédli za letošním listopadem. Myslím, že jsme měli celkem napilno. Alespoň já mám takový pocit.

Jedna z největších akcí, která se u nás udála byla výstava historických motorů v Benešově. Krásnou reportáž napsal Martin Křesadlo. Ještě se k této reportáži vrátím v rámci naší hitparády. Další takovou akcí je modelářská výstava je v Kladně ve Sládečkově muzeu. Zatím jsem neměl čas tam zaběhnout, ale určitě tam zajdu a něco o tom napíši. Korespondenční soutěž již měla svůj tradiční report a tam jste se dozvěděli něco o hnoji a také o tom, co se chystá na příští rok. S Pepou Kubešem musíme tyhle věci ještě doladit. Ostatně ročník 2022 ještě běží a o prosincovém kole a pak o celkovém vyhlášení výsledků se dozvíte až v lednu.

Tak a rovnou k hitparádě.

Nejvíce vás zajímal článek Martina Křesadla o výstavě historických motorů, celkem 127 shlédnutí. Výstava má mnoho stálých vystavovatelů i stálých fanoušků. Druhé místo jste „vyčetli“ článku o korespondenční soutěži. Je vidět že tato soutěž je velmi populární. Další místo obsadil článek Pepíka Hejska o stavbě ádvojky Ikarus IV. Skvělý článek a pěkné fotky.

Co nás na webu ještě čeká. Do konce roku již žádné plánované soutěže, myšleno historické, nejsou a tak je zde trochu prostoru na to, abychom uvedli články, které jsem napsal třeba před dvěma měsíci a stále čekají na svou příležitost. Když je inspirace, jde to snadno a je to zábava. Takže projíždím své poznámky a materiály, co jsem kde posbíral. Třeba právě vzpomínky na modeláře nebo jejich modely.

Když už mluvíme o akcích, já osobně s pomocí kolegů a Pepíka Kubeše pořádám o Silvestra ještě jednu soutěž a to v kategorii F1N. Kdybyste měli chuť zjistit, kolik lidí se vejde do malé tělocvičny, přijďte se podívat.

Ještě vám chci napsat jednu věc. Ve svém článku, ve kterém jsem psal o dvou republikových přeborech v kategorii RCV2, které se odehrály na Velké Dobré pod taktovkou členů LMK Kamenné Žehrovice jsem narazil na výsledkovku.

V té jsem nalezl Jirku Tůmu z klubu Severka Suché. Tedy, předpokládal jsem, že je to on. Ale nebyl jsem si jistý. Byl jsem nyní na závodech v Děčíně 10. prosince. Jirka se ke mně přitočil a povídá:“ Chtěl jsi se mě na něco zeptat“. Já byl naprosto zmatený a na svou otázku jsem si nevzpomněl. Říkal jsem mu, zda mi to může připomenout. Odpověděl: „Jsem to já“. Teprve pak mi to došlo. Jirka potvrzoval, že na té výsledkovce je opravdu on. Tak tedy, Přebor republiky v kategorii RCV2 v roce 1982- na 6. místě je opravdu Jirka Tůma.

Jeho fotku ze zmiňovaných let nemám, tak alespoň jednu z letoška z MČR v halových disciplínách, které jsem pořádal společně s Lumírem Apeltauerem. Jirka je první zprava.

Díky Jiří!

Slíbil jsem, že až bude klid, tedy v prosinci, zase připravím jednu hádanku. Tak pojďme na to.

Vrátím se ke sněmu SAM95. Asi jste zaznamenali v článku o našem sněmu, že zde koloval kolem stolu trup jednoho modelu. O tomto modelu jsme zde na webu měli reportáž, dokonce ty články byly tři celkem. Ale nejprve ten trup.

Je jasné, že fotky nejsou ideální a nikdy ten trup není vidět celý.

A tady na fotce je autor a konstruktér. Je to ten muž co vláčí svůj motorák na rameni. (Model na rameni konstruktéra není ten ze sněmu.) Zkuste se zamyslet, kdo by to mohl být. Je to hádanka opravdu těžká a myslím, že model a jeho trup jsem poznal jen díky tomu, že jsem o něm dělal reportáž. Takže nápověda je na našem webu, ale je to velmi těžké.

Tímto pro dnešek končím svou rozpravu o našem webu a různých věcech dalších. Přeji pěkný prosinec, klid na stavbu a možná, když bude dobré počasí i na létání.

Mějte se krásně Jirka Hloušek