Archeologie ze Zatčan

Když napíšete nějaký článek a je na něj kladný ohlas, pak to člověku dodá chuť, ještě něco napsat. To se mi stalo právě v pátek 26.11.2021.

Po tom, co jsem na našem webu vydal článek s názvem „První bublinolet  a RC větroně 1963-1965“ , se ozval Zdeněk Sýkora ze Žatčan a napsal toto:


Ahoj, zdravím z Moravy.

Mrknul jsem dnes na vaše stránky a je to síla! Asi 40roků mám doma trup letadla, který se předtím dalších několik desetiletí válel na půdě jednoho kamaráda, jehož otec patřil v 50. a 60. létech k partě hochů z naší dědiny, kteří se dosti intenzivně věnovali modelařině a údajně byli i úspěšní na republikových soutěžích.

Už tehdy, když jsme ten trup objevili, mě zaujalo, že je nejen připraven na dálkové ovládání, ale že je i vyroben, na svou dobu, z netradičního materiálu.

Při čtení článku o „bublinoletech“ jsem si okamžitě uvědomil, co že se mi to na půdě válí. Trup jsem našel a posílám pár fotek.

Jak bude chvíle, ještě zajdu za vnučkou bývalého majitele toho trupu a poptám se, jestli na té půdě ještě náhodou nejsou i křídla, která tam tehdy také byla.

Zdeněk Sýkora 


To mě nadchlo a požádal jsem Zdeňka, zda mohu tento krátký e-mail i s fotkami uveřejnit. Souhlas jsem dostal, a tak se s vámi podělím o nález trupu z Polysterixe.

Možná bude model celý. Uvidíme, co se Zdeňkovi ještě podaří najít.

Nemáte na půdě něco podobného?

Zdraví Zdeněk Sýkora a Jirka Hloušek