WEB v únoru

Únor utekl jako voda. Na našem webu jsme uveřejnili 17 článků. Myslím si, že to není zrovna málo. Ale doba nám přála a děly se zajímavé věci. Především v rámci korespondenční soutěže. Natočili jsme videa a ta měla velký úspěch. Nejen, že jste si je pustili přímo z našich stránek, ale na Youtube si žijí vlastním životem. To mě připomíná, že bych měl udělat update našich „užitečných odkazů“. Udělám, jakmile k tomu budu mít příležitost. Jsem nyní poměrně hodně vytížen různými povinnostmi. Tady myslím své pracovní povinnosti. Jíst se prostě musí.

Rád bych tady zmínil drobné úpravy na našem webu. První, co zmíním a bylo to těžké zaznamenat je zobrazování článků. Ty dnes se publikují automaticky v naplánovaném čase. Vše dopředu připravím a ve stanovený datum a čas se objeví na stránkách. Noční čtenáři je obvykle mají k dispozici již od dvou od rána.

Další taková úprava je počet článků na stránce. Zvýšil jsem počet článků na stránku z 8 kusů na 10. Je to drobnost, ale články na první stránce se čtou nejvíce. Je škoda, že se pak přesunou na druhou stránku. Dle statistik tam chodí málo čtenářů.

Přehlednost článků a hledání v minulosti je na našem webu věc, co mě trápí. Tak se snažím to nějak zpřehlednit. Vrátím se ke korespondenční soutěži – má své místo v menu. Je to přehledné a rychlé. Po každém kole provedu update výsledků a za každé kolo zde umístím fotografii, která vypíchne zajímavosti a účastníky. Ještě tam není fotka z Moravské sekce a od skupiny střed 😊

Další změnou, kterou jsem již inzeroval jsou rubriky. Jsou také v menu a dostanete se k článkům, reportážím a podobně, aniž byste museli listovat mezi dalšími tématy na hlavní stránce. Využívejte je prosím. Kdyby někoho napadlo, že je potřeba něco přidat, dejte vědět.

Na pravou lištu jsem doplnil nyní dvě volby. Tou první volbou jsou „Témata“. Je jich tam několik a postupně se to plní. Proto tam nyní příliš mnoho článků není. Je to zase trochu jiný pohled na naše informace. Opět omezíte počty článků, mezi kterými je nutné vyhledávat.

Poslední úpravou je přidání widgetu s Archivem článků. Je to dobrý pomocník, když chcete listovat v historii webu a chcete se podívat, co se na webu psalo třeba v roce 2015. Naleznete měsíc v daném roce a filtr se nastaví na příslušné články. Opět je to pomoc, která pomůže zvídavému čtenáři proniknout do minulých let.

A nyní se pojďme podívat na naši hitparádu. Jak to vypadá s odbornými články versus zábavná videa?

Nevíce jste četli smutnou zprávu o Zdeňku Raškovi. Skon pana Rašky byl náhlý a překvapivý. Proto to všechny zaskočilo. Na druhém místě byl krásný článek Pavla Rábka o větroni JU-52. Opravdu skvělý článek, který zaujmul mnoho lidí. Třetí místo pak obsadila reportáž z létání korespondenční soutěže od Martina Křesadla.

Co chystám? Krom toho, že jsem publikoval velký článek o Fredovi Militkym, video ze zalétávání „Sirotka“ postaveného Jirkou Veinfurtem, reportáž Jirky Hrušky, mám ještě připraven první článek k anketě, kterou jsem během února rozeslal na členy klubu (ne na všechny). Další články postupně přijdou.

Březen je tady a sním lockdown. Co budeme dělat, o čem psát se uvidí. Myslím si, že zalétat kolo naší korespondenční soutěže bude spíš hrdinství než zábava. Tak uvidíme.

Zdraví Jirka Hloušek jako admin