Web v únoru

Vážení, jako obvykle se vracím k tomu, co se událo u nás na webu za měsíc, tentokráte měsíc únor.

Psal jsem takový dotaz, zda to někoho vůbec zajímá. Dostal jsem reakce, které říkaly, že je to docela zajímavé, a tak v tom budu pokračovat. Těm, co mi poslali reakci moc děkuji.

Na začátku chci zmínit jednu věc. Měl jsem připravené články o sovětských modelářích. Vzhledem k době, do které by přišly, tyto odkládám do šuplíku a nebudu je uveřejňovat. Tím mi vznikla ale v mé produkci díra a budu je muset něčím nahradit. Naštěstí jsem měl připravený článek o francouzském modeláři Gui Guidicim a tak jsem jej ihned využil. Myslím, že do Francie se ještě tento měsíc vrátím, a to jedním retrem. Také vám předložím jeden článek, který bude uveřejněn na stránkách LMK Kamenné Žehrovice. Takže to jsou ty plány.

Nyní se podívám dozadu. To, co jsme v minulém měsíci museli udělat je přenastavení statistik. Jak jsem minulý měsíc psal, bylo to celkem divoké, a hlavně zaměřené na provoz e-shopu. To, co Goolge dodal nám nevyhovovalo a musel jsem tedy s kolegou statistiky zrušit a naklikat to, na co jsem zvyklý. Ovšem za cenu ztráty dat. Takže máme jen část.

Co statistiky nyní říkají? Že po přestěhování nás všichni nenašli. Máme tedy pokles návštěvnosti. Je to vidět jak na počtech návštěv, tak na počtech přečtení článků. Nyní jsme tak na úrovni poloviny loňského roku. Tady je důkaz.

A nyní k hitparádě. Přeborníkem hitparády je English Wakefield, který nám poslal Martin Hurda. Jeho fotografie a samozřejmě model vás zaujaly nejvíce. To je dobře.

Na dalších místech je Korespondenční soutěž a retro Gentle Lady od Calra Goldberga.

Ještě se vrátím ke korespondenční soutěži. Tuto jsme podpořili článkem do RC Revue. Dali jsme do článku odkazy na náš web, aby příslušní zájemci se mohli dívat na vývoj soutěže. Jenže než časopis vyšel, my jsme změnili adresu a k tomu si vlastník domény velmi rychle doménu převzal, takže odkazy byly neplatné. Stalo se nám to nejhorší, co se mohlo stát. Co se dá dělat. Myslím, že pak s Pepíkem připravíme článek nový.

Zmíním ještě Retro. Jirka Hruška zveřejnil článek o pravidlech. Tento jasně říká, jaká jsou naše pravidla. To, co se snažíme tímto říci je, že náš klub SAM95 umožňuje závodění a chce, aby se dodržovala nastavená pravidla. Třetí vzkaz, který asi není úplně zřejmý je podpora a zachování klasické stavby modelu. Tedy ze dřeva. To je na tom ta poezie a jeden ze smyslů celého dění. Tedy chápejte to i takto.

Tradičně uvádím nějakou fotografii, která by vás mohla potěšit. Tak já sáhnu do žehrovského archívu. Občas se tam objeví fotka modeláře, který nebyl členem našeho klubu. Tak vám dám hádanku. Kdo je modelář vypouštějící větroň na fotografii? Napovím, jeho žena řídí.

Klidné dny přeje Jirka Hloušek jako admin