WEB v prosinci

Když jsem otevřel statistiky našeho webu, vybavily se mi dvě věci. První byl obrázek, PF-ka loni zesnulého Oty Černého, dlouholetého šéfa sportovního vysílání ČT a jednoho z pedagogů SOU Poldi Kladno. To byl obrázek, jak se Nový rok houpe na oběšeném starém roku. Ota byl sarkastický, a to především jako pedagog, protože ho učit vlastně vůbec nebavilo. To druhé byl můj text, kterým jsem začal článek na stránkách LMK KŽ o Silvestrovském létání v hale. „Vážení a je po všem. Je po roce 2021, je po sezóně 2021 a je po „Modelářském Silvestru 2021“.“

Takže já mohu říci, je po všem, je po roce 2021 a pojďme se podívat, jak to celé loni vypadalo. Nejprve se pojďme podívat na poslední měsíc roku 2021, tedy na prosinec. Návštěvnost mírně poklesla, což bylo způsobené především svátky a je jasné, že než koukat na web vás více zajímalo dění s rodinou. Já jsem měl co dělat, protože jsem připravoval poslední soutěž v roce, připravoval články na leden a těšil se na volno, které jsem si nastřádal na konec roku. Také jsem odesílal výkony našich členů do republikového žebříčku na svaz.

A nyní, jak vypadala hitparáda.

Takže vítězem poslední hitparády byl článek o sněmu. Zajímalo vás, co jsme probrali a na čem se usnesli. Na druhém místě byly výsledky korespondenční soutěže. Na třetím místě byla krátká zpráva o rozšíření našeho přehledu modelů o archivní fotografie, které jsem zpracoval a nyní pomalu doplňuji do tohoto přehledu na stránkách LMK KŽ.

A jak to vypadalo za celý rok 2021?

Slíbil jsem, že vyhlásím nejvíce čtený článek v minulém roce. Tak jsem si nastavil filtr a vyjelo mi toto:

Když pominu odkazy, tak je to Seznam přihlášek na MČR 2021. Celkem 1224 zobrazení. Přišlo mi líto, že je to „jenom seznam“ tedy není to klasický článek. Tak jsem zapátral dál.

Nakonec jsem dohledal první „klasický“ článek na 21 místě. Když přeskočím přehledy, pravidla, archiv Informačních listů atd. No a pak je zase dlouhá mezera… Informace o Radoslavu Čížkovi vás zajímala velmi, a tak je celkové zobrazení 402krát za minulý rok.

Ještě se podívejme na celkové zobrazení, je to součet všech stránek za rok.

Celkově za rok bylo 109 202 zobrazení čehokoliv z našeho webu. Návštěvnost byla celkově 38 011. Na grafu je vidět počet relací na čtenáře, kolik si daný čtenář udělal návštěv, kolik zobrazil stránek celkově. Tedy pokud se k nám někdo dostal jen jednou, to je ten první řádek a dole je pak uvedeno kolik čeho bylo napočítáno v případě, že se k nám hojně vracel. Tedy přišel více jak dvěstěkrát.

Web neušel pozornosti hackerům a dalším živlům z různých zemí. Tak se podívejte, odkud se k nám, kdo podíval (je to včetně těch prevítů co škodí).

Takže celý svět, kromě několika zemí v Africe, Polynésii a Grónsko.

V loňském roce jsem pozměnil web tak, aby byl o trochu přehlednější. Jsou zde rubriky, témata a pak taková ta magazínová část. To, co vás nejvíce zajímá, je rychleji k nalezení. Rozjeli jsme téma Retro RC větroňů. Pokusil jsme se oživit téma motorů, ale článků je málo a přispěvovatelů ještě méně. Osobnosti vás ale zajímají a loni vyšlo několik článků o nich. Doufám, že letos bude příležitost něco ještě o nich napsat.

A nyní se podívejme do ledna letošního roku. Od prosince uvádím Video Tip Míry Dvořáčka. Ještě tam něco mám v zásobě. Doufám, že vás tato videa občas pobaví. Například ten Japonec, který pustí svůj stroj rovnou do houfu přihlížejících nebo Golberg, který elegantně vypouští svůj motorák do vzduchu. Elegance sama. Uvedl jsem vzpomínku na Richarda Epplera. Článek vás velmi zajímá a musím říci, že mi psaní dělalo radost. Ještě vás zajímavé články v lednu čekají, respektive doufám, že pro vás budou zajímavé.

Doplňuji archív LMK KŽ o další fotografie. Takže bude možné si prohlédnout, jak dané modely vypadaly. Na základě fotografií je pak možné dovodit některé další informace. Viz model Sirius, který je starší než rok 1949. Ale to jste si mohli přečíst již u fotografií, které jsem k Síriovi doplnil. Ostatně, Radoslav Čížek to naznačil i v Informačních listech, když uvedl fotografii, kde s modelem startuje v roce 1946. Nevšimli jste si?

Rozloučím se závěrečnou fotografií ze žehrovského archivu. Fotografie je ze soutěže „Lido-demo“ v Moskvě, kde Radoslav model „nacucal“ vodou. Časem bude také v archivu u G-54 uvedena.

Mějte se pěkně, Jirka Hloušek jako admin a badatel…