Web v prosinci

Vážení kolegové kolegové, kamarádi a příznivci našeho webu,

Máme tady rok 2023 a my se v lednu jako již tradičně ohlížíme za posledním měsícem roku 2022, tedy za prosincem. Nejprve se podíváme na prosincovou hitparádu a pak se ohlédneme za celýám rokem 2022.

V prosinci měl u vás největší úspěch článek z rubriky „Naše modely“ a to Junior XII Václava Tondera. Celkem 117 přečtení, nebo zhlédnutí. To je na vás. Opět krásný model s fotografiemi. Na druhém místě to byl článek o Korespondenční soutěži, ta se tradičně těší vašemu velkému zájmu. Fotky, výsledky, reportáže, je to správná kombinace všeho, co patří k létání. Na třetím místě je seznam soutěží 2023. Nedivím se, tohle zajímá každého. Co mě osobně potěšilo jsou dvě věci. Jednak zájem o model Vlaštovka Zdeňka Lisky a pak poděkování Gusty Bulína za gratulaci k jeho významnému jubileu. Ještě jednou Gustovi za to děkuji.

A nyní pojďme na celý rok 2022. Ve statistikách chybí leden. To jsme stěhovali web na novou doménu. Bylo to rychle a úderně. Za týden jsme již měli nový web, který jel paralelně ke staré doméně. Pak přišlo cvak – vypnutí domény a již jsme pokračovali jen s webem novým. Tak se mrkněme na to, co vás nejvíce zajímalo.

Pro vaši lepší orientaci jsem udělal kompilaci výpisu a označil položky, které jsou články. Zbytek jsou přehledy, kategorie, nebo rubriky. Když se podíváte  na celkové zobrazení našich stránek, bylo to za rok 59 120 návštěv webu. Nejnavštěvovanější byly „Užitečné odkazy“ a pak rubrika „Naše modely“. Co se týká článků, nejvíce vás zaujal článek ME den po dni. Tedy informace z Mistrovství Evropy. To má 277 přečtení. Pak jsou to Oficiální výsledky Memoriálu Radoslava Čížka 207 návštěv a Model Ascender Pepíka Kubeše 206 návštěv. Tak si to celé prohlédněte.

Na níže uvedeném grafu je vidět, jaká je návštěvnost webu za posledních 90 v roce 2022. Každý ten sloupeček ukazuje týdenní návstěvnost. Ani poslední týden před Silvestrem nebyl na webu klid, a to je dobře. Moc mě to těší.

Tak opustíme statistiky a pojďme se podívat co bylo první týdny v lednu na webu a co teprve bude. Pozvali jsme vás na kurz řezání vrtulí. Akce, která se nekonala hodně dlouho a je to skvělý počin, předávat zkušenosti dalším modelářům. Pak jsou tu články například o retro Vážce nebo o vyřešení hádanky, tedy o Jaromíru Jančaříkovi a Ervínu Farském. Samozřejmě tradičně Korespondenční soutěž, která v prosinci skončila. S Pepíkem Kubešem jsme tedy ukončili zajímavý rok s touto soutěží a již pracujeme na soutěži nové. Prostě je neustále co dělat.

Mám tady jeden vzpomínkový článek, taková moje nostalgie spojená s videm, které jsem našel na youtube. Ten uvedu ještě do konce měsíce.

Byl jsem na výstavě v kladenském muzeu. Kolegové z LMK Kladno připravili výstavu, ostatně jsem to již avizoval pozvánkou. Již jste tam byli? Pokud ne, možná vás reportáží přesvědčím.

Mám tady v zásobě i jednoho velkého modeláře. Článek o něm vám předložím také v brzké době. Na začátku února pak uvedu model z rubriky Naše modely.

V dohledné době rozjedu nový seriál. Dlouho očekávané informace o Admirálu. Bude mít pět dílů. Tedy nyní to tak vypadá. Dokončuji ten nejobsáhlejší a to je o Admirálu 3. Ten jsem si nechal nakonec, ale jinak vyjde pěkně v pořadí, tedy třetí. Doufám, že vás seriál nezklame.

Na konci mého článku vždy uvádím nějakou fotografii. Tak se podívejte. Je to fotka Radoslava Čížka. Poznáte model?

A to je pro dnešek vše.

Přeji pěkné dny.

Jirka Hloušek jako admin