Web v listopadu

Konečně je trochu času, abych se podíval společně s vámi na události, které se odehrály na našem webu v měsíci listopadu.

Tak jsem udělal několik úprav, například zavedl rubriky, a to Reportáže z akcí, Výsledky soutěží a články. Do všech rubrik jsem zařadil retrospektivně články, které na webu byly. K tomu jsem využil i to, co udělal můj předchůdce.

Další věcí byla anketa, kde jste mi posílali své nápady a názory. K tomu pak byl publikován v prosinci článek, a tak nemá cenu se k tomu vracet.

K čemu se ale vrátím je to, že po Novém roce se podívám retrospektivně na rok 2020 jako na celek. Ale to už předbíhám.

A nyní se podívejme na naší hitparádu. V uplynulém měsíci se nejvíce líbil článek Martina Hurdy o upoutaném modelu T-tray. Byl doplněn výbornými fotografiemi a co na vás hodně zapůsobilo je jeho dramatický název. U Martinova počínání se to přesně hodilo. Naše stránky jsou ostrovem důležitých informací a zábavy a Martin k tomuto přispívá svými skvělými články.

Tak to vezmeme od začátku. Naše stránky byly v měsíci listopadu zobrazeny 7 523 krát. Zatím co v letních měsících se návštěvnost pohybovala kolem 3 – 3,5 tisíc zobrazení za měsíc, v říjnu a listopadu jsme se dostali přes 7 tisíc shlédnutí. Tedy měsíc listopad je naprosto rekordní a uvidíme, jak to celé bude vypadat v prosinci.

Jak jsem již vzpomínal, vítězem listopadové hitparády je Martin Hurda. Zájem o článek byl rekordní. Martin to podpořil i odkazem na Facebooku, a tak jsem se podíval na statistiku, kolik uživatelů se k nám z této sociální sítě podívalo. To je vidět na přiloženém obrázku.

Kdybych sečetl odkazy z Facebooku, 2. 5. a 8. řádek, je tato položka ve srovnání s jinými měsíci zásadní. Pravděpodobně jde o počty uživatelů, kteří se k nám dostávají ze různých facebookových odkazů. Celkem po sečtení je to 247 čtenářů.

Také jsem se podíval na graf, v jakých hodinách a v jakých dnech, se nejvíce náš web navštěvuje. Čím tmavší barva, tím více lidí se v dané hodině vyskytuje na webu. A protože jde o americký kalendář, tak první sloupec je neděle a pak to celé pokračuje pondělím až do soboty. (radši to tady vysvětluji, abyste se v informaci neztratili).

Dle tohoto grafu si sednete k počítači v neděli v pozdním odpoledni a také v pondělí. Ti, co chodí do práce asi projedou v pondělí dopoledne oblíbené weby, aby byl pracovní náraz snesitelnější 😊

Rád bych ještě upozornil na web Martina Křesadla Historické modely a materiály, které Martin připravuje a publikuje. Pokud sem pravidelně nechodíte, je dobré se podívat. Přidal jsem i odkaz do sekce „Doporučujeme“.

A ještě si přihřeji svou polévku – na stránkách LMK 205 KŽ jsem otevřel další část historie mého klubu. Můžete si tedy prohlédnout naše konstrukce z let 1961 až 2000. Určitě je to velmi zajímavá část historie, a to nejenom LMK KŽ.

Ještě vás chci naladit na věci co přijdou. Chystám další pokračování článků o upoutaných modelech. Mám připravenu drobnost, jejíž autorem je Vašek David. Plánky trochu nehistorické i když s historiky související a další zajímavosti. A ještě nová rubrika v menu.

A to je vše.

Jirka Hloušek – jako admin