Jak dopadla anketa?

Vážení kolegové a kamarádi,

před nedávnem jsem vyhlásil krátkou anketu na téma zahraničního tisku na našem webu a také jsem vás vyzval, abyste mi napsali, co by se vám líbilo udělat na našich stránkách. Anketu jsem ukončil 30 listopadu 2020.

Musím říci, že mne překvapilo, že své nápady je ochotno sdílet velmi málo lidí. Ti co se rozhodli mi své nápady sdělit, mi své odpovědi poslali v podstatě ihned, tedy v prvních třech dnech, co byla výzva zveřejněna. Protože je anketa anonymní a nemůžu nic více sdělovat, těmto odvážným mužům, ženám a dětem velmi děkuji.

Je pro vás uvádění cizích časopisů přínosné?

Dle odpovědí převážná většina mne nabádá, abych zahraniční časopisy publikoval na našich stránkách. Tedy budu v tom nějak pokračovat, ale přemýšlím, jakou formou. Do konce roku budu ještě uvádět časopis Clarion. Pak již takto časopis publikovat nebudu. V průběhu příštího roku bych pak přinesl nějakou novou formu, kterou se budu snažit trefit do vašich představ.

Jaká další témata se objevila v anketě?

  • Zobrazování rubrik, například plánky, výsledky a podobně…
  • Větší přehlednost při hledání.
  • Technické věci
  • Trochu ze života klubových kolegů – aby jsme se lépe poznali…
  • Stálo by za to udělat něco jako bazar s tím, že by na něj chodili i jiní modeláři

Tak a to jsou hlavní témata, která jsem zaznamenal. Když to vezmu popořadě:

Zobrazování rubrik, například plánky, výsledky a podobně…

Větší přehlednost při hledání.

Tyto dvě věci jsem zařadil do stejného balíčku. To jsou věci, které i mne trápily delší dobu, a tak jsem na nich pracoval. V podstatě proces není ještě dokončen, protože jsem ještě neměl čas projít všech pětset článků na webu a roztřídit je do rubrik. Ve chvíli, kdy jsem tato témata viděl, bylo mi jasné, že máte stejné potíže jako já, a tak jsem vše připravil a pak zveřejnil. Mám připravené další rubriky, ale ty zveřejním později, až budou naplněny.

Technické věci

Co se týká odborných článků, v minulosti tady byly odborné články některých našich členů, pak toto téma poněkud ustoupilo do pozadí. Nyní jsem k nim přidal i já něco málo, když jsem popsal model Archenopterix či americký model Climber. Jsou tady i další kolegové, kteří občas něco napíší. Takové články budou mít vlastní rubriku, kterou ale musím naplnit, aby v ní něco bylo. Nyní aktuálně jsem otevřel téma upoutaných modelů. První článek, který napsal Martin Hurda již vyšel. Ještě vás nějaký další díl čeká. Věřím, že vás toto téma potěší.

Trochu ze života klubových kolegů – aby jsme se lépe poznali…

Tak toto je téma na delší dobu. Ale když jsem převzal stránky od Petra, říkal jsem si, že je to přesně to, co má být na stránkách vidět. Ideální čas na takové články je přelom roku, kdy nejsou soutěže, a tudíž se nezabýváme zuřivým závoděním, kdy na webu se především pak objevují fotografie a výsledky ze závodů. Ještě k tomuto tématu řeknu toto, abychom se lépe poznali, musíme občas mít chuť se pochlubit, něčím, z čeho člověk má radost a tuto svou radost pak předat ostatním. Myslím si, že tomu trochu napomohl seriál „Pohled do dílny“, kde jsem spolupracoval s devíti svými kolegy a členy klubu. K tomu patří i dostavěné modely, se kterými se pochlubíte, ale klidně se můžete pochlubit i třeba vypěstovanou dýní či mrkví. A to myslím úplně vážně. Neváhejte a pište, a to platí i pro nečleny SAM95.

Stálo by za to udělat něco jako bazar s tím, že by na něj chodili i jiní modeláři

Přímo bazar dělat nechci, ale občas zveřejním nějakou poptávku či nabídku, jako byl lak Romana Fouska, nabídka motorů od Jirky Hrušky či poptávka MVVS 1,5 od Jardy Drnce. K tomu patří i hledání modelu či plánku. Bude k tomu i samostatná rubrika, kterou zveřejním na našich stránkách.

Některá doporučení bylo možné zrealizovat ihned a některá vyžadují delší přípravu. Doufám, že i nadále bude tento web ve vaší přízni a já a třeba někdo další se bude snažit spoluvytvářet tento informační kanál. Tento měsíc se k webu ještě vrátíme s pravidelnou hitparádou 😊

Jirka Hloušek jako admin