Web v lednu

Vážení kolegové a příznivci našeho webu.

Předkládám vám můj tradiční report o událostech, které se staly na našem webu. Dneska se v úvodu zmíním o dvou věcech. První věc bylo bleskové stěhování našeho webu na novou adresu. Kdo chodí pravidelně na náš web tak si přečetl oznámení o náhlé změně domény, chcete-li adresy našeho webu. Bylo to překvapivé a rychlé, ale nedalo se nic dělat. Před dvěma roky jsem stěhoval celý web ze starého hostingu na nový. Bylo to náročné ale úspěšné. V té době jsem se rozhodoval, zda opustit adresu s přívlastkem .cz nebo ne. Neudělal jsem to, a tak stejná otázka vyvstala opět letos v lednu. Tentokráte jsme se rozhodli přestěhovat. Doufám, že jsme příznivce a čtenáře neztratili, a že si k nám cestu opět najdou.

Tou druhou věcí je, že jsme upgradovali na vyšší verzi našeho redakčního systému. Je to lepší pro budoucnost. Konverze se povedla, a tak nyní všechno běží, jak má. Jenže já se topím v nových funkcích a postrádám ty staré, na které jsem si dávno zvykl. Takže něco bude vypadat trochu jinak, než jak jste zvyklí. A mě také bude chvilku trvat, než si ta „hejblata“ všechna osvojím. Mimochodem, statistiky udělali také upgrade a vypadají jinak, takže se ještě brodím tím, co mi kdo kam schoval a co vystrčil někam jinam.

A nyní se podíváme na naši hitparádu. Přemýšlím, zda to ještě někoho zajímá. Možná bude dobré, kdybyste mi dali zpětnou vazbu. Napsali, „jo, zajímá“ nebo „nezajímá“. Dělám to v podstatě dva roky a nevím, zda toho nemáte už plné zuby.

Když se na to podívám, nejvíce vás zasáhla zpráva o odchodu Jirky Kaliny. Nedivím se. Byl to významný modelář, pro mnohé kamarád. Dokonce se nám ozval pan ředitel společnosti, která Igráčka (potomka Jirky Kaliny) znova vyrábí.

Na druhém místě byl článek o prof. Richardu Epplerovi. Jsem tomu rád, v podstatě jsme byli jediný web, kromě jeho domovského univerzitního webu  a muzea ve Wasserkuppe, kdo uveřejnil vzpomínkový článek. Hřeje mě, že jsme byli mezi prvními.

Na třetím místě byl článek o umístění archivních fotografií do našeho žehrovského přehledu modelů. Už chystám další, ale nechte se překvapit.

Tak a nyní co nás čeká a co jsme udělali začátkem února. Na začátek jsme uvedli článek o pěkném gumákovi z Ameriky. Konstruktérem byl slavný Lee Renaud. Mimochodem, dostal jsem kladnou reakci na výběr modelu, což mě samozřejmě těší. Protože se mi tento gumák moc líbil, tak se ještě po nějakém modelu tohoto autora podívám.

Únor je měsícem mnoha životních jubileí. Takže často gratulujeme. 😊

Korespondenční soutěž je v plném proudu a my již s Pepou ukázali první výsledky. Doufám, že vás to potěšilo. V únoru ještě chystáme jedno retro, i když již jsem slyšel, že retra bylo dost. Myslím si, že kategorii je potřeba trochu podpořit. Kdo by si nechtěl zalétat s modelem svého mládí? Když se zakládal tento klub, tito zakladatelé také létali s modely svého mládí, je to přeci úplně stejné. Přesto samozřejmě budeme psát i o mnohem starších modelech, pokud bude čas a inspirace.

Rozloučím se fotografií z žehrovského archivu.

Radoslav Čížek pojídá házedlo.

Radostně jej pozorují Zdeněk Vyskočil, Standa Machulka a Zdeněk Hessler. To modré MBčko je Radouše. Poslední v řadě aut vlevo, stojí náš bílý rodinný Trabant zvaný „Bobeš“. Ostatně Trabanty jsou tam ještě dva, nejblíže je Zdeňka Vyskočila a ten otevřený je Vládi Horáka. Inu motorizace 80 let v LMK KŽ.

Vážení, mějte se pěkně

Jirka Hloušek jako admin