Web v březnu

Co říci k březnu – počasí pod psa, stejně jako v únoru jsme odkládali soutěže volných modelů. Ostatně i Sluka Cup musel být přeložen a to již byl duben. Letos modelářům to počasí nepřeje. Možná trochu zemědělcům, protože se říká, když je studené jaro, bude lepší úroda.

Na našem webu jsme měli poměrně dost témat a doufám zajímavých článků. Dostal jsem několik fotografií nových modelů, které postupně zveřejňuji. Vyšly články například o bratrech Goodových, který vás stále zajímá a čtenáři se k němu vrací. Kormě toho jsme dostal hromadu pozvánek na akce, které postupně zveřejňuji a také jsme posouvali termíny Memoriálu Radoslava Čížka a Mistrovství republiky. Proč, to jste se dočetli v samostatné zprávě. Tím pádem se k tomu nemusím již vracet. Jenom jsem musel doladit velmi rychle loga akcí a zveřejnit.

Jak vypadá naše hitparáda?

Nejvíce se četl článek o modelu Štír, který postavil Zdeněk Sýkora. Na druhém místě je článek o modelu Admirál 3 – tedy jedné z klasik, která pochází ze Žehrovic. Kalendář soutěží také patří k jedné z nejnavštěvovanějších položek a na čtvrtém místě jsou bratři Goodové a jejich pionýrské doby s RC modely. Mimochodem, k danému tématu se ještě jednou vrátím. Ale nebudu předbíhat.

Ještě k tomu co na webu prběhlo. Vláďa Kozák byl nucen odložit Memoriál Jardy Macháčka. To počasí opravdu velmi zlobí. Nový termín je na stránkách již vyvěšen. Také jsme gratulovali Jardovi Drncovi. Doufám, že jsme ho tím potěšili.

V následujících dnech sázím na soutěže. Duben bývá plný soutěží. Ostatně, rozjela se nám Korespondenční soutěž, která byla poznamenaná problémy s počasím, ale přesto máme nové zájemce o tuto soutěž. Kolegové z AMC Blatná, kteří za zúčastnili prvního kola mají své stránky a založili si takovou „historickou sekci“.

https://www.amc-blatna.cz/

Pro náš web mám připraveno několik dalších článků, které postupně vyjdou. Promícháme závodní témata s těmi ostatními. Můžete se těšit ještě na další modely z našich dílen. Například Jirka Veinfurt opět čile staví a nejen to, v korespondenční soutěži létá s pěkným retrem. Tak se na toto retro za nějaký čas podíváme.

Ještě jsem se nezmínil o Admirálu 4. Kdysi jsme se na něj ptal Vládi Horáka. Ten ale netušil, že by model existoval. Radouš se asi nechlubil a pracoval na modelu v tichosti. Je možné, že se chtěl pochlubit až bude model hotov. Proto ani Vláďa nevěděl, co se chystá. Ale čtvrtý Admirál v pořadí je na světě. Jsem tomu rád.

Minule jsem tady ukazoval fotku Bronislava Sokolíčka. Na otázku, jaký model drží Bronislav v ruce ale nikdo neodpověděl. Takže netušíme, možná Honza Kypta bude tušit, zeptám se ho. Mimochodem, Honzovi vyšel článek o MVVS motorech na KHMM stránkách. Možná jste jej i četli. Zde je odkaz.

Na závěr asi čekáte nějakou zajímavost. Tak jsem narazil na tzv. Vztlakové těleso. Tímto se zabývá se svými studenty Milan Šulc, člen MK 02 Ostrov. Jeho pokus o let v hale v Ostrově se nepovedl, ale tady je obrázek jednoho amerického z roku 1991.

Model opravdu letěl.

Pokud najdu čas a sílu, tak o něm něco napíši.

Přeji vám krásné dny radost ze stavby i letu.

Jirka Hloušek