Upozornění

Kolegové Samáci,

V časopise RC revue číslo 4/2015 strana 12 se v článku Ing. Vladimír Hájek – 80 usadil tiskařský šotek, kterému můžete z neznalosti podlehnout a dále rozšiřovat klamné údaje.

1

Ve druhém sloupci 24 řádek shora je napsáno:“ V Moskvě Vladimír létal s modelem Raketa 3″. Pravdou je, že v soutěži létal s Raketou 4 a Raketou 5.

Jaké jsou mezi těmito modely rozdíly?

Viz obrázek: Raketa 3 má dvě směrovky a jiný tvar trupu, ale i rozpětí. Rakety 4 a 5 jsou odlišné zejména tvarem trupu, jednou směrovkou.

2

Na fotografii z Tušina 1954 jsou na snímku z depa Vladimíra Hájka modely Raketa 4 a Raketa 5 snímek modelů je poprvé publikován. Ing Vladimír Hájek snímky (další 3) po 60 ti letech objevil ve svém archivu, a v měsíci březnu mi věnoval jejich kopie   J.K

3

4

Další chybný údaj je ve třetím sloupci 26 řádek zdola. Je napsáno:“ V roce 1957 se létalo mistrovství světa v Mladé Boleslavi a Vladimír samozřejmě nesměl chybět. Podílel se tam na zisku stříbrné medaile našeho družstva.“ Chyba je v tom, že na MS v Mladé Boleslavi nelétal s větroněm Vladimír Hájek, ale Hugo Hájek, který byl hodnocen na 23. místě jak potvrzuje výsledková listina z MS.