Svahování se Slukou

V sobotu 13.10. byl poslední soutěžní den tohoto roku  na kladenském letišti.  Bylo opět nádherně, takže se i poslední soutěž vydařila na jedničku. Nebyla to soutěž historiků, ale finále seriálu soutěží Žehrovické házedlo a retro Favorit Cup, pořádaných LMK Kamenné Žehrovice. Škoda, že se nám závěr seriálů těchto soutěží kryl s MČR historických volných modelů. Určitě bysme se zúčastnili. Na přiští rok jsme všechny naše soutěže volňásků  přesměrovali na neděle, aby se nekryly s případnými soutěžemi historiků. 
V sobotu též panovalo téměr ideální počasí na svahové létání na haldě u Tuchlovic. Tato halda, nyní revitalizovaná je ideální pro létání na svahu při východní situaci, tedy když vítr vane z 90-110 stupňů , rychlostí 4-6m/s. Je nově osázena malými semenáčky dubů a buků, takže pro modeláře nebude ideální věčně… 
Tedy, vzali jsme s Honzou Sluku a vyrazili na svah. Na haldu je přístup cyklostezkou z parkoviště před zaniklým a se zemí srovnaným dolem Nosek.  Ze západní strany je až k úpatí kopce  solární elektrárna, kterou cyklostezka prochází. Halda má několik úrovní, takže se startuje a létá vždy z rovné, travnaté cesty. 
Zalítali jsme si krásně, přiložené video nafilmoval a sestříhal Honza na mobilu. Třeba někoho inspiruje k pohodovému polétání s historickým větroněm. 

[embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=OYbuLCqzEzI[/embedyt]

Jiří Hruška