Slovo prezidenta

Vážení kolegové, členové klubu SAM 95 Bohemia,

dovolte mi  pár slov k právě proběhlému výročnímu sněmu našeho klubu. 

Za prvé chci poděkovat odstupujícímu prezidentovi Vláďovi Kostečkovi a pokladníkovi Vláďovi Horákovi za velký kus práce, kterou pro klub v minulých letech udělali.  Za druhé chci poděkovat všem, kteří si udělali čas a přijeli na sněm, někteří i stovky kilometrů!   Stihli jsme probrat všechny body programu a nebylo jich málo. 

Jak vás již informoval Petr Valtera,  po odstoupení  Vládi Kostečky jsem byl  zvolen novým prezidentem klubu. Zároveň byl zvolen nový výbor.  Většina nově zvolených  členů výboru již ve vedení klubu pracovala, takže to není žádná revoluce, spíše přátelská, generační, výměna. 

V příštím roce nás čeká dost práce. Formálně dokončit povinnou změnu stanov, důstojně uspořádat Mistrovství České republiky v RC i volných modelech a zároveň naší vlajkovou soutěž – Memoriál Radoslava Čížka.   Chceme  oživit soutěžení s volnými historickými modely a prohloubit přátelství a vzájemnou spolupráci s ostatními kluby zabývajícími se stavbou historických modelů. 

Na sněmu byly také odhlasovány soutěžní  pravidla SAM 95 pro příští čtyři roky.  Je známo, že nejlepší pravidla jsou ta, která se nemění.  To se také u většiny kategorií stalo. Zde jsou změny pouze ve slovosledu, nebo odstranění faktických nesmyslů, na které upozornili sami členové v emailové diskusi, která předcházela. Nicméně, došlo i na zásadní změny. Při stavbě modelu  je to  povinnost zachovat původní profil křídla a  povinnost zachovat počet žeber a přepážek trupu při změně měřítka. K výrazné změně dochází   v kategorii ARC.  Limitní rok vzniku  1955 včetně, modely pouze v originální velikosti a snížení počtu startů z šesti na čtyři s povinností létání na kola.  U kategorie ARC A2 rovněž pouze

čtyři starty ve čtyřech kolech. Slibuji si od toho více přihlášených modelů větroňů, možnost aby si větroňáři  zalétali i v ostatních kategoriích a návrat k historické autentičnosti v této, pro náš klub, tak významné kategorii. Vážení kolegové, jak jsem již řekl na sněmu, SAM 95 není klasický, místní  spolek. Mnozí  naši členové jsou zároveň členy svých domovských spolků a klubů rozesetých po celé republice.  Je ale dobře, že jsme schopni se sdružit a pod hlavičkou SAM 95, spolupracovat, setkávat se a dodržovat stejné zásady a pravidla, na kterých jsme se většinově dohodli. Za základní pojítko mezi členy považuji naše webové stránky.  Veškeré informace naleznete právě zde. Budu také rád, když se s ostatními podělíte o své zkušenosti ze stavby nebo zážitky z létání. Naše stránky budou tak živé, jak si je uděláme. 

Děkuji za vaši pozornost a těším se na vzájemnou spolupráci. 

Jiří  Hruška,  prezident SAM 95 Bohemia