Slovo prezidenta 1/2021

Vítám všechny u mého prvního Slova prezidenta v roce 2021. Dnešní článek bude takovou směsí všeho, co mám někde zapsané, nebo založené a s čím vás chci seznámit.

PES stále neumožňuje abychom se sešli na členské schůzi. Stav klubu je tedy víceméně zakonzervovaný a jedeme beze změn. Pokladník Jirka Hloušek na konci ledna zkontroloval došlé členské příspěvky. Upozornil  dlužníky a těm, kteří nezaplatili symbolickou stokorunu členského příspěvku,  nebo nepodepsali GDPR, bylo členství v klubu ukončeno.

Připomínám všem, že na všech RC modelech musí být od 1.1.2021 registrační kód. Registrační kód ( číslo nebo QR kód )  klubu SAM 95 Bohemia smí být pouze na modelech historických a musí být vždy společně s klubovou imatrikulací. Mohou ho použít pouze řádní členové klubu SAM 95 – viz mé dřívější články.  Mimochodem, když jsme létali lednové kolo naší korespondenční soutěže, přijela nás zkontrolovat policie…

Připravujeme se na pořádání soutěží. To, jestli se budou moci konat zatím neřešíme. Požádal jsem obec Kamenné Žehrovice o dotaci z dotačního programu obce a zároveň jsme odevzdali vyúčtování dotace loňské. Dále jsem oslovil některé spřízněné duše o pomoc ( sponzoring ) Mistrovství České republiky. Dovolte mi, abych tímto oslovil i vás všechny, kteří chcete a máte možnost pomoci s financováním této akce. Podrobnosti domluvíme osobně, stačí když napíšete na klubový mail a já se vám obratem ozvu.  Podrobnosti k MČR budeme publikovat po Memoriálu R. Čížka, tedy někdy začátkem června. Obecná informace k MČR  už byla několikrát zveřejněna, ale opakování je matka moudrosti, tedy: pátek až neděle 27-29.8 tj. poslední víkend v srpnu, letiště Raná. Jídlo, pití, nocleh. Veškeré informace budou včas zveřejněny.

Memoriál R. Čížka už máme také vymyšlený. Jednodenní soutěž, pouze větroně, hodnotné ceny. V průběhu března zveřejníme na našem webu banner s logem soutěže a s podrobnostmi.

K soutěžím a jejich organizaci se ještě vrátím. Obracím se na členy našeho klubu s žádostí o pomoc při organizaci.  Ti, co nesoutěží by měli pomoci jako časoměřiči. Prosím, přihlaste se mi. Je nesmyslné shánět sponzory a prosit o finanční příspěvky a přitom nejvíce peněz vydat za externí brigádníky. V takovém případě je otázka jestli budeme MČR do budoucna organizovat.

Velká korespondenční soutěž větroňů se příjemně rozjela. Zaregistroval jsem několik dotazů a připomínek, na které jsem ihned reagoval.  Opět v rychlosti zopakuji: soutěžní pravidla SAM 95 – jsou na našem webu, stejně jako od ledna tohoto roku neplatná pravidla ME a MČR. Své časy posílejte bez prodlení ať můžu ihned na konci měsíce doplnit tabulku výsledků a napsat shrnutí kola. Korespondenční soutěž je hlavně o setkávání se na letišti a třeba i soutěžním tréninku s novými stroji. Proto, i když ceny budou velmi hodnotné 😁, prosím potlačte případné soutěžní ambice a z toho pramenící návrhy na úpravy již daných pravidel.

Povolenky na letiště Velká Dobrá už máme. Takže všichni, kteří projevili zájem a zaplatili poplatek se o ně mohou přihlásit u Jirky Hlouška. Připomínám, že bez povolenky na dolní plochu nesmíte. Plocha je hlídaná kamerou, Policie již rozdala první pokuty a za opakované porušení zákazu vstupu padly i pětitisícové pokuty.

Jsem velmi hrdý na naše webové stránky. Návštěvnost láme rekordy, četnost příspěvků také. . Je za tím hodně moc práce, hlavně našeho pokladníka a webmastera v jedné osobě Jirky Hlouška, a také nás všech, kteří na web něčím přispívají. Ukazuje se, jak prozřetelná byla sázka na tento druh komunikace.

Děkuji všem, kteří dospěli ve čtení až sem.

Jiří Hruška, Prezident SAM 95 Bohemia