PRAVIDELNÉ SLOVO PREZIDENTA

Dobrý den všem!
Využívám týdenní dovolené, abych napsal aspoň pár řádků do rubriky „pravidelné“ slovo prezidenta. Jak jste sami zaregistrovali, pravidelné moc není. Plánoval jsem ho napsat vždy s vycházejícími Informačními listy, které ovšem taky letos vyšly pouze v jednom vydání. Předplatitelům vrátíme na konci roku předplatné a na sněmu nastolím otázku, zda v dnešní době internetu a plné pracovní vytíženosti má smysl slibovat vydávání pravidelných novin – neboť někomu chodí Listy poštou a tištěné… Bylo by to sice super, ale není kdo by to dělal. Jsem rád, že  Petr Valtera, který to má celé na starost, aspoň v rámci svých možností obstarává naše webové stránky.

Tedy co se od zimy událo? Soutěžní sezóna je v plném proudu. O všech akcích, kterých se zúčastňujeme dostáváte informace v podobě článků na našem webu. Je škoda, že přispěvatelů je jen omezený okruh, vždyť každý má možnost napsat Petrovi Valterovi cokoli ze světa modelářství i společenských událostí… Jak již Petr několikrát psal, nebojte se ani mluvnice, všechny příspěvky, než je dá na web, kontroluje. 

V květnu jsme pořádali naší hlavní klubovou soutěž – Memoriál R. Čížka. Soutěž z mého pohledu dopadla průměrně, ničím nepřevýšila soutěže v Lánech či Lipencích a to je škoda. Pro nezájem soutěžících jsme udělali z víkendu pouze neděli… o tom Vám již psal hlavní pořadatel, Vláďa Kostečka. O formátu soutěže se budeme určitě bavit na Výročním sněmu, na který dostanou všichni členové SAM 95 pozvánky s programem měsíc předem. Sněm bude v listopadu. Proběhly jarní kola soutěží v Lánech a Lipencích i soutěž v Neratovicích, které se konají podle pravidel SAM 95.  Všem pořadatelům, Lánským, Lipeneckým, Láďovi za Memoriál i Jirkovi za Neratovice děkuji! Kdo někdy něco organizoval, ví proč.  O naší účasti na ME v Itálii jsme  na webu již také psali. Nabídl jsem Zdeňkovi Hanáčkovi naší pomoc při organizaci ME 2020. Naší nabídku přijal, podrobnosti probereme na sněmu. Blíží se MČR na Rané. Přihlášky s blížící se lhůtou přibývají a sponzoři své příspěvky již poslali. Jestli vyjde počasí, bude to super soutěž se spoustou hodnotných cen. Nerad, leč přeci musím zmínit jednu věc. Každý člen SAM 95, který soutěžně létá, by se měl tento rok zúčastnit minimálně Memoriálu a MČR. I o tom budu hovořit na Sněmu. Zároveň nám přibývají podpisy GDPR. Věřím, že do konce tohoto roku budou mít všichni členové našeho klubu i tuto povinnost vůči klubu splněnou. Pro euroskeptiky, kteří si tuto povinnost spojují s bojem proti EU, vysvětluji: odmítnutím podpisu nebojujete proti EU, ale děláte problém svému klubu a jeho zákonnému zástupci, tedy mně.

Na závěr chci připomenout… Příští rok končí pravidla ME i MČR. Kdo nosíte v hlavě nějaký nápad, nebo víte o nějaké nesrovnalosti, napište mi to mailem. Připomínky k Evropským pravidlům bude posílat Zdeněk Hanáček nejpozději do konce tohoto roku. Jak jsem již psal ve článku z ME, zúčastnil jsem se jako host sezení zástupců EuroSAMu. Byl jsem zvolen sekretářem (sekretářkou :-)) a sepsal jsem pro prezidenta EUROSAMu zápis ze schůzky. Jsou návrhy na slučování motorových kategorií OTMR AB+C a NMR+2,5. a budou se pravděpodobně měnit pravidla pro kategorii elektrorubber a to buď zkracováním doby chodu motoru, nebo je zde návrh na povinný výškoměr a libovolný pohon, jako v kategorii ALOT. Dále se jedná o pravidlech Classic (Antique) Texaco a také o předem avizovaném zavedení měřítka 1:1 a případných výjimkách pro některé kategorie. ČR má silnou členskou základnu a mělo by nás být slyšet. … Mimochodem, italská pravidla Classic Texaco jsou ještě zrůdnější  než ta maďarská a zcela ignorují původní myšlenku.  

Tedy to jsou všechno věci k debatě, třeba přes den, nebo večer u piva na MČR. 

Těším se na setkání s Vámi,

Jiří Hruška, prezident SAM 95 BOHEMIA