Pohárovka v Mýtě – výsledky

V sobotu 13.05.2023 se uskutečnilo třetí kolo Pohárové soutěže historických modelů letadel v kategoriích OTMR-AB, OTMR-C, NMR, Classic Texaco a letos poprvé i vložený závod CRC Classic. Sešli jsme se před devátou hodinou v hojné sestavě 11 soutěžících na opět perfektně připraveném letišti zapůjčeném klubem AMG Mýto. Vzhledem k počasí, které bylo v minulých dnech kdy byla obava z podmáčení plochy, členové klubu AMG Mýto plochu perfektně připravili a dalo se startovat a přistávat i na trávě v celém areálu letiště nejen na asfaltové ploše. Počasí nám moc nepřálo, foukal vítr kolem 5 – 7 m/s a stále měnil směr, ale jediné pozitivní bylo, že nepršelo.

Po vydání startovních karet a malého občerstvení, byl nástup. Po informacích o průběhu a pravidlech soutěže, jsme začali létat kolem 9.30 hodin. Počasí nedovolilo podávat výkony v podobě nalétaných maximálních časů až na několik výjimek. Nejvíce třem maximům jsem se přiblížil já a to v OTMR-C. unikly mi tři maxi o 12 vteřin. Martin Křesadlo a Míra Vaněk dali dvě maxima v kategorii CRC Classic a OTMR-C. Mraky byly hodně nízko, nám brnkal na nervy Petr Knob při svém soutěžním letu s Classic Texaco. V některých momentech jsme si jen mohli představovat, ve kterém mraku zrovna jeho model je. Někdy byl vidět jen obrys a někdy ani to. Také zaslouženě v této kategorii zvítězil.

Kolem oběda se podávalo teplé občerstvení, (párek a káva) a poté znovu do soutěžního létání. Odpoledne se trochu utišil vítr, byl kolem 3 – 5 m/s. Poslední lety byli vyhlášeny na 15 hodinu. Jen Slávek Štorek jen tak tak stíhal vše odlétat. V průběhu soutěže ještě měl nečekanou povinnost, naložit několik okrasných stromů v nedalekém zahradnictví ( ještě že má tak velké auto ). V minulém ročníku v Mýtě lezl na strom pro letadlo, a tak chce mít doma stromy od nás na kompletní přípravu na soutěž 🙂

Po 15.30 hodině jsme vyhlásili výsledky, rozdali dárečky a pomalu rozjeli domů. Opět díky perfektně připravenému letišti a obětavosti organizátorů hlavně Michalu Tesařovi, který obětoval soutěžení na úkor organizování soutěže a osádce dam v kuchyňce, se vše podařilo zvládnout. Ještě bych chtěl poděkovat také fotografům za poskytnutá fota.

Petr Hrubý

Tahle fotka není tvořena umělou inteligencí ale vznikla díky optimalizaci mobilního telefonu – poznánka webmastera.

Výsledky stahujte zde:

Celkové pořadí po dvou kolech

Celkovou listinu stahujte zde: