Podzimní soutěž ARC, ARC A2 v Lipencích

Čtvrtek 28. října, svátek Svatého Václava, mlha a na letišti v Lipencích podzimní  soutěž ARC, ARC A2.  

Příznivá předpověď počasí, den volna a skvělá pověst Lipeneckých soutěží přilákaly na letiště Modelklubu Lipence 16 soutěžících  a 26 modelů. 

Létalo se podle pravidel SAM 95, počet startů byl snížen na 5.  Na startu se ukázalo hejno Sluk, Káňata, Luňáci i Sokol. A2 taky stály za to!  Expe, Mýval, Spartak…

Samotná soutěž začala, po rozpuštění mlhy, někdy okolo desáté hodiny. Celý den panovalo téměř bezvětří, jen s mírnými termickými poryvy. Někteří piloti proto zvolili silnější gumicuk a tak byly k vidění rozvlněná křídla i výstřel z vleku chvíli po startu s přechodem do přemetu… Naštěstí se vše obešlo bez rozbití modelu a tak mohla být soutěž před třetí hodinou ukončena a vyhlášeny výsledky. 

V kategorii ARC soutěžilo 15 závodníků, z toho dva junioři. Zvítězil Jan Stříteský s Kondorem a výsledkem 899 s. Druhý byl František Brož s Pjerri a třetí skončil Vláďa Kostečka s Balestruccio. Mezi juniory byl  Honza Hruška s Luňákem a třemi maxy před Adamem Laburdou a tím mu oplatil porážku z jarní soutěže. V katedorii ARC A2 zvítězil Miroslav Macků před druhým Zdeňkem Pucholtem a třetím Miroslavem Hořavou. 

Z Žehrovic se do Lipenců  vypravila početná skupina ve složení Vláďa Horák, Vláďa Kostečka, Zdeněk Vyskočil, Ladislav Vyskočil, Jiří Hruška a Jan Hruška. A nevedli jsme si špatně. Obsadili jsme 1., 3., 4., 5., 6., 9., 12. a 15. místo!

Soutěž na Svatého Václava v Lipencích se celkově povedla. Letiště má zázemí v podobě krytého posezení a baru, kde se tradičně opékaly klobásy, vařila káva a podávaly nápoje. Organizátoři zkušení. 

Tak děkujeme.  A na jaře nashledanou!

Jiří Hruška