Modelář z výstavy

Pamatujete na hledání modeláře? Toho z výstavy o Radoslavu Čížkovi? Pokud ne, můžete se podívat na tento článek.

Tak jsme trochu přemýšleli a trochu pátrali. První, kdo reagoval na článek byl Martin Křesadlo. Martin poslal informaci, že model je Antares a modelář by mohl být tím pádem pan Jaroslav Brož.

Protože jsem neznal podobu pana Brože, tak jsem začal pátrat dál. Podobu jsem nalezl na stránkách KHMM. Mají zde několik moc pěkných článků o poháru Aero. Doporučuji se na ně podívat.

Tento je z roku 2017 a jsou zde právě fotografie se kterými jsem mohl modeláře porovnat.

Tady jsem si potvrdil, že model je Antares, mimochodem Martin to měl z prvé ruky, protože takový model vlastní.

Z článku jsem použil tuto fotografii, kde je pan Brož z blízka.

Když jej porovnáte s fotografií modeláře zjistíte, že to není pan Brož.

Druhý pak připadal v úvahu pan Zrna.

I když oba muži mají podobný účes, trochu podobný tvar hlavy a na levé ruce hodinky, které asi nosí shodně, ciferníkem na vnitřní straně ruky. Jenže ruku do ohně za to také nedám. Náš hledaný muž má těch vlasů přeci jenom o něco více.

Takže jsem ještě kontaktoval kolegy z KHMM, tedy Karla Slupského, Láďu Kulhavého, a nakonec se do diskuze vložil i pan Jaromír Pipek. Pan Pipek mi poskytl fotografie z článku. Bohužel nikdo z nás nakonec modeláře neurčil.

Myslím si ale, že jde o jednoho z členů klubu Aero. Důvodem je tato fotografie.

Stejní lidé se vyskytují i na dalších fotografiích v článku Jaromíra Pipka. Podívejte se muže vlevo a vpravo. Například „levý“ modelář, je trošku podobný muži na fotografii níže. Mimochodem, ten model je úžasný.

Nebo ten druhý modelář z pravé strany naší fotografie, který je na níže uvedené fotografii uprostřed se stopkami, vedle pana Zrny.

Na jednu stranu je škoda, že nejsme schopní muže určit, na druhou stranu to nevadí. Prostě, nejsme schopní dohledat všechny informace a souvislosti. Tady jsme dohledali alespoň ty souvislosti. Je to možná málo, ale alespoň trochu mě to těší.

Ještě na závěr upozorním na jeden článek. Tento je opět ze stránek KHMM. Myslím, že stojí se na něj také podívat.

Děkuji za pomoc při hledání Martinu Křesadlovi, Jaromíru Pipkovi, Karlu Slupskému, Láďovi Kulhavému.

Všechny zdraví Jirka Hloušek