Mistrovství ČR historických modelů 2018, fotogalerie

Dobrý den,
poslední prázdninový víkend proběhlo na Moravě u Ivančic, Mistrovství ČR historických modelů.  Tuto soutěž pořádali kolegové z klubu SAM 78, na modelářském letišti Czech heaven, které disponuje ubytovacími kapacitami, i  zázemím s občerstvením.  Soutěž byla naplánována od pátku do neděle a tak už ve čtvrtek večer  jsme se sešli  na letišti a u piva probrali strategii na další dny.  
V pátek ráno proběhlo oficiální zahájení Mistrovství. Z důvodu nepřiznivé předpovědi počasí se nedělní dvě disciplíny přesunuly jedna na pátek a druhá na sobotu. Bohužel, pro naší Žehrovickou partu byl pátek dost našlapaný a nakonec jsme ani všechny zamýšlené disciplíny nelétali. Kluci ze SAMu 78 udělali vše pro zvládnuti tak nabitého programu dne. Některé věci možná nebyly zcela standardni – žádné  kontroly modelů, žádní časoměřiči, létání větroňů bez kol.  Na druhou stranu, nikdo z přítomných si nestěžoval, na plachtařském startu vládl celkem řád, díky přidělenému pořadateli a dalo se teoreticky zvládnout více kategorií. I když, jak říká Vláďa Horák, potom to většinou nestojí za nic, což se v mém případě vrchovatě vyplnilo. Celý pátek bylo letové počasí. Dopolední slunečno s termikou vystřídala odpolední vysoká oblačnost, kde slabou termiku našli  jen ti šťastnější. Já jsem u dvou kategorií – A2 a 1/2 Texaco, rozbil letadla hned prvním startem a tak jsem měl čas na OTVR, ovšem s bídným výsledkem.  Páteční večirek na letišti byl povedený, zpívalo se a pilo celkem zdatně 🙂 

Sobota nás přivítala deštivým ránem s předpovědí odpoledního, bezdeštivého, okna.  Pořadatelé rozhodli, že se zbylé kategorie odlétají jen na dva starty. Počasí se po poledni opravdu vyčasilo a hezky vydrželo několik hodin. V tu chvíli se zdálo, že dva starty byly příliš opatrné, ale nakonec někteří, s vícero kategoriemi, dolétávali své lety těsně před blížícím se deštěm…  
Naše Žehrovická parta, tentokrát ve složení Kostečka, Fousek, Vyskočil jun. , Hruška sen. , Hruška jun. a Bačina jun.  si nejvíce věřila ve větroních. V OTVR to byl celkem propadák, tam brali zlatou a stříbrnou kluci ze Slovenska a čest jim, že vážili více než 400 km dlouhou cestu!  V A2 jsme brali stříbrnou a bronz. Celkově si ale členové SAM 95 nevedli špatně.  Podrželi nás tentokrát hlavně motoráři, Míra Dvořáček a Jiří Veinfurt, ale i v mnohých dalších kategoriích byli členové SAM 95 na bedně.  Celkové výsledky jsou va stránkách SAM 78. 
Osobně mě překvapila malá účast v „národních kategoriích“, tedy CRC CLASSIC a CRC ATOM, která se pro nedostatek přihlášených vůbec nelétala.  Možná je to tím, že kluci z KHMM, měli svůj tradiční slet ve Chřibské a tak jejich zastoupení bylo spíše členy, kteří jsou těž členy SAMu. 
Na závěr chci poděkovat organizátorům i všem členům SAM 95 BOHEMIA, kteří se Mistrovství ČR zúčastnili. Příští rok je na nás. Termín je jasný, vše ostatní ne. Bude to spousta práce. 

Jiří Hruška, sportovní referent SAM 95 BOHEMIA


Fotogalerie:

František Brož

 

tovbech