ME soutěžní den – 2

Vážení, máme tady zprávy z druhého dne Mistrovství Evropy.

Než se do něj pustíme, vrátím se ke dni prvnímu. Na začátku, jak víte, byly kusé informace. Členové našeho Českého teamu,  se kterými jsme mluvil se domluvili s ostatními (bez ohledu na barvu pleti, vyznání a klubovou příslušnost) a snažili se zajistit informace. Zašli za Ferem Swietym a požádali o vyvěšování výsledků na webu. Přestože IT člověk Slovenských organizátorů má zdravotní potíže, informace zajistil. Během dne přišly další informace a někteří členové teamu mě dokonce volali. Takže jen vyjmenuji kluky, co se mnou intenzivně komunikují, případně nezávisle poslali mail Jirkovi Hruškovi. Děkuji tak Romanovi Fouskovi, Zdeňku „Blacku“ Sýkorovi , Petrovi Knobovi, Slávku Štorkovi a Petrovi Hrubému.

Nejprve tedy doplním informace k pondělí:

Zdeněk Sýkora to okomentoval tako:

„naší 5x na bedně, z toho 2x se hrálo „Kde domov můj“! „.

A zde jsou výsledky z prvního dne

Gratulujeme Petrovi Knobovi a Slávkovi Štorkovi k získání titulů Mistr Evropy 2023! Jonášovi Kučerovi gratulujeme k získání krásného druhého místa!

A nyní se pojďme podívat na den druhý.

Počasí závodům příliš nepřálo, foukalo tak, že organizátoři rozhodli posunout starty na pozdní odpoledne. Rozlety se pak konaly až půl deváté večer! Samotné ceremonie se pak budou konat až dnes, tedy ve středu 28.6. Důležité je, že výsledky jsou již dostupné. Ještě řeknu, že se létaly kategorie OTVR, Old Timer 400 a OTMR AB.

Naši se tedy opět neztratili.

Gratulujeme Romanu Fouskovi k získání titulu Mistra Evropy, taktéž gratulujeme Pepíkovi Hejskovi k jeho titulu a Petrovi Hrubému ke druhému místu v kategorii OTMR AB!

Ještě přikládám autentický komentář Petra Hrubého, který musel bojovat jako lev se svým Pelikánem:

Jen doplním, Roman Fousek vyhrál větroně, Pepa Hejsek čtyřstovky a mě se povedlo po totální zničení Pelikána po prvním letu ( zlomené křídlo, roztříštěný oblouk výškovky a zdemolovaná klapka výškovky ) vše dát do letuschopna díky vteřináku, a ještě nalétat ve třech letech druhé místo v OTMR AB. Je to prostě nezničitelný promaštěný dělník. Zítra bude ceremoniál. Zatím si vedeme po dvou dnech jako republika super. 4 x první, 2 x druhé a 2 x třetí místo z odlétaných šesti kategorií

Ještě několik fotografií z webu Building Board.

Ve středu jsou na programu následující kategorie

09:00 Briefing

09:30 – 17:00 NMR | 1/2 TEXACO | ELEKTRORUBBER

17:00 Fly off

18:00 Award ceremony

Tak držme opět palce všem, kdo nás reprezentují.

Jirka Hloušek