MČR – den třetí

Dnes jsme se probudili do zamračeného rána. Celou noc střídavě pršelo, a tak tráva na letišti byla řádně promáčená. Mraky byly tak nízko, že z poloviny zakrývaly hřeben kopce  Raná. Ideální počasí zůstat v poloze ležícího střelce, obzvláště pro ty z nás, kteří šli spát okolo druhé hodiny ranní. 

Na programu dne byly kategorie NMR 2,5 , Electrorubber, 1/2 Texaco, ELOT a CRC Classic. První start dnešního dne provedl Michal Tesař v kategorii NMR 2,5 a jeho model se zastavil přesně v základně oblačnosti. Ta se naštěstí celkem rychle zvedala, takže do oběda bylo odlétáno značné množství z dnešní porce pěti kategorií. 

Počasí bylo fantastické, mírný vítr a kumuly všude. Bylo tedy s podivem, že do Fly off  šly nakonec pouze dvě kategorie, a to NMR 2,5 kde opět jako včera vévodil skvělým výkonem pilota i modelu Michal Tesař. Druhý byl Gusta Bulín a třetí Robert Šmídek.

ELOT – svou nadvládu dokázal Sláva Štorek. Druhý byl Miroslav Částka a třetí Libor Kristian.

V Electrorubberu nenašel přemožitele Josef Hejsek a jediný byl plný, dokonce se dvěma modely. Fotku bohužel nemáme.

1/2 Texaco vyhrál Robert Šmídek před Zdeňkem Hnáčkem a Zdeňkem Sýkorou.

CRC Classic nemáme fotografii vítězů, vyhrál Miroslav Vaněk, druhý Sláva Štorek a třetí Jiří Hruška.

 V šest hodin večer jsme rozdali medaile a v 18:45 začala soutěž volných motoráků. Té se mohly zúčastnit též RC  modely bez použití RC soupravy. Tato činnost nás zcela vyčerpala, ale odměna od sponzora Františka Kšány – kus špeku, nás všechny motivovala ke skvělým výkonům.

Prožili jsme krásný den a bylo se na co koukat!

J. Hruška