Lednové kolo západní sekce

Před sobotou 16.ledna slibovali meteorologové hezké počasí… Takže jsme nelenili, oslovili několik spřátelených kamarádů ve zbrani větroňářském, a jali se opět utkat v celoroční soutěži. Meteorologové tentokrát nevěštili z křišťálové koule, a tak se počasí povedlo na jedničku. Vzhledem k přetrvávající kovidové situaci jsme se sešli nakonec jen tři – Martin Křesadlo, Jirka Veinfurt a Pavel Jánský.

Létalo se na „našem“ letišti jen o trochu níže v poli. Protože se tento kus lánu neorá, je tam pořád tráva. Takže žádné boty od bláta…

Natáhli jsme gumicuk a šlo se na věc. Výkony opět nic moc…Ale je vidět že se lepšíme, modely postupem času dostáváme do formy.

Za slabou hodinku je odlétáno…Koupili jsme ještě novou gumu „trubku“ takže bylo třeba jí vyzkoušet. Použili jsme těžší model Pavla Jánského Žehrovice II. Guma ho pěkně vytáhla i při bezvětří, takže můžeme býti spokojeni. V dílně jsem ještě zkontroloval délku gumy a ukázalo se, že tři metry chybí…Takže budu muset gumu kousek nastavit. Ale osvědčila se, a to je hlavní.

Těším se na některý únorový víkend, při kterém se nás snad sejde už více v dalším kole.

Martin Křesadlo