Korespondenční soutěž větroňů kat OTVR, OTVR A2, Retro, květen 2023

V květnu se rozeběhly konečně veřejné soutěže historických modelů, pořádané jak kluby SAM, tak modelářskými kluby SMČR. Takže více účastníků naší korespondenční soutěže využilo nové možnosti dané pravidly a nechalo si do květnové tabulky zapsat výsledky z Memoriálu Radka Čížka, nebo ze soutěže pořádané LMK Kladno na Panenském Týnci.

Jako první se ozval mailem Zdeněk Hanáček.

Dnes jsem odlétali třetí kolo korespondenční soutěže. Předpověď dávala směr větru SZ – S 2 až 6 m/s, ale převažoval severní směr. Chtěli jsme létat na letišti, ale na letišti probíhaly mezinárodní soutěž v F3B a do toho ještě byl para provoz, tak nám nezbylo než vyrazit na náš oblíbený svah. Moc se nám tam nechtělo, protože v tuto dobu je na něm už vysoká tráva, nebo se tam pasou krávy. Ty tam naštěstí nebyli, ale tráva stála za to. Měl jsem obavy o gumicuky, ale daly to. 

Létání to bylo zajímavé, klasické svahové proudění moc nefungovalo, protože termika ho rozbíjela, tak jsme sledovali ptáky a oblačnost. Trefovaly se do stoupání a dařilo se nám, protože termiky bylo na rozdávání.

Létalo se i v Blatné na jihu Čech:

Dobrý den, posíláme výsledky za AMC Blatná. V pátek 19.5. jsme odlétali květnové kolo, Petr Loula (Hoverking) a Stan Stembera (Esso). Počasí nebylo ideální, ale to k soutěžení patří, teplota 15 stupňů Celsia, SV vítr o síle 3-4 m/s. Soutěž jsme odlétali v době 17:00 – 18:30.

Zdravíme z Blatné,

Stan Stembera

Po nich napsali své výsledky modeláři z mělnického klubu

Ahoj modeláři ,

Létali jsme ve čtvrtek 25. května dopoledne, protože jsme důchodci a jak všichni říkají, nemáme co na práci. Počasí : sluníčko, vítr 3 m/sec. Teplota 12 stupňů.

Stal se , ale problém, na letišti jsem zjistil , že ve foťáku jsou vybité baterie a tak nemáme žádné fotky.

a po nich Jirka Hruška až ze vzdálených Emirátů.


Konečně mám co přihlásit do korespondenční soutěže! Využívám možnosti přihlásit výsledky z oficiální soutěže a zapisuji lety z Memoriálu R. Čížka. Dle pravidel korespondenčky 2023, první tři lety z výsledkové listiny. Jsou to výsledky za květen. V červnu budu doma jen pár dní, ale snad to stihnu. Lítat se Slukou ve Vietnamu by byla sice legrace, ale neustále tam dost fouká… tak si tam vezmu aspoň rozpažovadlo .
Výsledky z přiložených foto výsledkových listin. ARC Jan Hruška, ARC A2 Jiří Hruška
Zdravím z Emirátů.  J.


Korespondenční odlétal již letos také pomořanský Vlasta Hývl.

Konečně se mi povedlo dostat se s La Mouette na letiště i když východní vítr fučel tak kolem 5-6 m/s.

V úterý 30.5. mezi 18 a 19 h bylo skoro jasno, ale kromě jednoho letu kdy termika umožnila let i dopředu jsem to odcouval.

Letadlo přežilo bez závad, ale krása to nebyla i když na fotce to vypadá prázdninově.

časy: 205,240,135, 200s

měřil Václav Janek.

měj se krásně

V.Hývl  

A na konci ještě výsledky kolegů ze Slovenska:

Dobrý večer. Posielam výsledky za máj. Ospravedlňujem sa za strohosť, ale naozaj som veľmi vyťažený a múza tým pádom moc nefunguje. Lietali sme na niekoľkokrát. Tak ako sa komu podarilo uvoľniť z rodinných a pracovných povinností. Najkrajšie počasie a najviac nás bolo vo sviatočný deň výročia víťazstva nad fašizmom. Máme radosť z dvoch nových modelov. Model z fínskej  produkcie Lokki postavil a zalietal Ľudo Pec. Roman Strhlík sa popasoval s náročnou stavbou slovenského modelu Rekord. 

Nech Vám to lieta priatelia.

Ještě bych chtěl na všechny soutěžící znovu apelovat s nutností zasílat své výsledky na mailovou adresu: soutez2023seznam.cz .  Na stejnou adresu pak napsat žádost o započtení výsledků veřejných soutěží do této korespondenční.  I když se spoustou z vás se znám a potkávám osobně, v tomto je potřeba si udržovat určitý řád, a též možnost případné kontroly výsledků i textů. 

Váš Pepík Kubeš