Korespondenční soutěž větroňů kat OTVR, OTVR A2, Retro, červenec 2023

Červenec byl opět měsíc ve znamení silného větru, takže se mezi námi našlo pouze malé procento těch, kteří buď měli možnost trefit jeho krátké přestávky v nichž to foukalo alespoň pod 3 m/sec, a nebo v sobě našli odvahu jít to ve větrném počasí zkusit. Já osobně jsem tedy tuto odvahu v sobě nenašel, za což jsem byl „odměměn“ ziskem nula bodů v tomto měsíci. Ale zase se mohu dále doma kochat pohledy na nepoškozené modely. A dle pohledu do výsledkových tabulek jsem rozhodně neuvažoval takto sám. Inu, vše má své pro, a proti. Účast byla také ovlivněna dovolenými, což mělo další vliv na menší počet soutěžících.

Jako první se ozvali kluci z Mělníka.

Ahoj kamarádi, tento měsíc jsme nic neodkládali a hned 7. 7. jsme na to vyrazili, ač ještě ani nejsou výsledky z června, ale to nám nevadí. V tomto kole nás nejvíce překvapil Vlasta Macholda, který se svým starým Kondorem nás přelétal. Jeho upřený pohled, jak se snažil co nejvíce nalétat je na fotce, sice čtvrtý let se mu nepovedl jak chtěl, ale stejně zářil. Ivan Šebánek, tentokrát zalétal obě kategorie, kdy startoval svým obvyklým způsobem posedem na křesílku a také řízením v sedu. Inu jak na tom budeme v jeho věku my.

A já tentokrát nic moc, ač jsem zkoušel dvě A-dvojky, která bude lepší, zvítězil Tatran, na fotu  můj nepořádek v depu.

A za klukama z Mělníku se ozval Zdeněk Hanáček z Jeseníku. 

Ahoj Pepo,

v úterý jsme odlétali páté kolo korespondenční soutěže. Sešli jsme se na letišti po práci o kolo třičtvrtě na tři. To ještě pršelo, cca po dvaceti minutách přestalo. Ještě nějakou dobu vyčkáváme. Vítr se ustálil na JV směru 0 až 1 m/s. Natahujeme gumicuky a jdeme na to. Obloha je ještě zatažena, ale příjemné teplo. Před hřebenem Jeseníků se vytváří přeháňka a směrem na SZ jsou už kumuly a svítí sluníčko. Naštěstí se k nám přeháňka nedostala a obloha se začala čistit. Nakonec jsme si pěkně polétali a nějaký tem max jsme dali. Důležité je, že jsme odlétali další kolo a nevzdali to.

Mezi silnější povahy se zařadili i oba Jirkové Hlouškovic.

Pokusili jsme se dvakrát odlétat, ale vítr byl silný, nebo naopak žádný, takže jsme se nahoru nedostali. Prostě extrém. Když je slušně jsi zrovna v práci nebo na dovolené, když máš volno a můžeš letět, tak fouká 6 a více metrů. Docela mě to otrávilo.

Vyrazili jsme na Velkou Dobrou na večer a chtěli odlétat soutěž. Já jsem udělal hned při prvním startu maxe, a při druhém jsem nasedl do výtahu, který mířil dolů. Takže druhý start byl za dvě minuty. Jirka při prvním startu sice bojoval jak mohl, ale nakonec byl za tři minuty dole. A to bylo všechno. Na víc už jsme se nezmohli, a do konce měsíce již jen hodně foukalo.

Jediné co nás trochu potěšilo je zalétání dalšího Čápa. Ale opět, letěl jen během jednoho večera a nebyla již příležitost jej více doladit.

Zcela ke konci měsíce ještě odlétali s historickými větroni  Stan Stembera a jeho kolegové v Blatné.

Posílám blatenský report. Červencové kolo proběhlo ve dvou termínech. V neděli 30.7. jsme létali A2 a Retro, v pondělí 31.7. potom OTVR. Nedělní počasí bylo polojasno, západní vítr o síle 4 m/s, termika v době od 17:00 do 19:00 minimálně. Kategorii A2 odlétal Pavel s Hyperionem, Petr představil nový model NV-4 Rudoch. Já jsem zkusil Retro s novým Amigem II. Kluci ziskali po jednom maximu, kdežto můj výkon byl tentokráte za účast. V pondělí byly podmínky stejné, Petr odlétal OTVR s Hoverkingem s výkonem slušným, kdežto můj (unavený) Schmitter podal výkon pod průměrem, no nestálo to za nic. Pavel tentokrát létal soutěž opět s Hyperionem.

Zdravím za AMC Blatná,

Stan Stembera

No, a na závěr ještě výsledky, které kolegové na Slovensku odlétali při soutěži v Martině.

Dobrý večer.

Ospravedlňujem sa, celkom som zabudol.

Boli sme na súťaži v Martine, teda výsledky sú odtiaľ.  Fotky som ešte nestihol ani dať do PC. Pri návrate domov som si uhnal zápal priedušiek, tak sa liečim. Skúsim nezabudnúť a kým prídete z dovolenky, pošlem..

Uvidíme, jaké počasí a jaký zájem o účast v soutěži bude v srpnu.

Váš Pepík Kubeš