Historické motorové modely, tentokrát v Hořicích

Dne 8. června 2013 se uskutečnila na modelářském letišti LMK Hořice soutěž historických modelů se spalovacím motorem. Soutěžilo se v kategoriích TEXACO, 1/2 TEXACO, CRC Atom a CRC Classic. Na prostorném modelářském letišti v Hořích přivítal soutěžící čerstvě vysečený a rosou orosený trávník a slunce nad hlavou, které slibovalo dobré povětrnostní podmínky. Sešla se zde současná motoráčkařská republiková elita. Celkem tedy 24 historických modelů a 12 soutěžících. Je potěšitelné, že všichni jsou členy klubu SAM 95 Bohemia, který založil náš nezapomenutelný Radek Čížek.

Počasí vyšlo vcelku dobře a soutěž měla rychlý spád. To proto, že vypomáhala počítačová technika a každý mohl své výkony porovnávat s ostatními ihned, po svém odlétnutém kole. Já vím, chválit bychom se sami neměli, ale on to za nás nikdo jiný neudělá! Skutečně spokojenost byla vidět na všech soutěžících. Smůlu měl jen Mirek Dvořáček, když mu jeho model kategorie CRC Classic zmizel za mráčkem a ani nezamával, prostě šel někam jinam.

Také nás trošku zdržela krátká bouřka a pár kapek vody z mraků, které se kolem poledne přehnaly okolo letiště. Nicméně, naše krásné chlumy tu bouřku na nás nepustily. Někteří své stroje sice urychleně uložili, aby je v zápětí opět vyndali a pokračovali v soutěžení. Vydělal na tom ředitel soutěže Láďa Horák, neboť po té bouřce to bylo to pravé ONO. Nosilo to po celém letišti a tím pádem vyhrál kategorii TEXACO, dvěma plnými lety. Po odlétání všech kategorií všemi soutěžícími ředitel soutěž ukončil a začalo nadělování.

Tři nejlepší soutěžící v každé kategorii obdrželi diplom. Na diplomu našli svoji aktuální fotku z právě konané soutěže a balíček na cestu domů, ve kterém našli pár potřebných drobností pro ulehčení své modelářské činnosti. Celkové výsledky si můžete prohlédnout ve výsledkové listině.

[table “22” not found /]
[table “23” not found /]
[table “24” not found /]
[table “25” not found /]

Pořadatelé děkují Všem zúčastněným soutěžícím za účast a již nyní se těší a zvou na další soutěžení s historiky k nám do Hořic. Takže když na soutěž tak „HURÁ do HOŘIC“!

Jaroslav Vrabec