Definitivní pravidla na ME 2014-2016

Milí priatelia historických modelov !
V prílohe posielam kompletné definitívne pravidlá pre Majstrovstvá Európy, preložené do slovenčiny, ktoré budú patné na roky 2014, 2015 a 2016. Okrem kategórií ktoré už doteraz poznáme, a v minulosti som Vám ich už posielal, sú v prílohe aj pravidlá na „elektrogumáky“, ktoré sa lietali v Maďarskom Jakabszálláši na tohtoročných Majstrovstvách Európy, a podľa poslednej komunikácie s talianskymi organizátormi budúcoročných majstrovstiev Európy, sa budú lietať aj na budúci rok vo Valle Gaffaro.

použiteľné motory na elektrogumáky podľa pravidiel môžu byť dva druhy : (podrobné pravidlá v prílohe)

1. jednosmerný elektromotor Graupner Speed 300, 6.0 V, s permanentnými feritovými magnetmi, s prevodovkou max. 1:5, čo asi nie je problém kúpiť v akej koľvek modelárskej predajni

2. striedavý elektromotor AEO typ C-20 KV1550 s priamym náhonom

tento motor C-20 je možné kúpiť na Hobby Kingu za 6,65 EUR tu :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6633

alebo na českých stránkach za 252,- CZK tu :

http://www.rc-levneji.cz/turnigy-2/stridavy-motor-c20-brushless-outrunner-1550kv/

Okrem „elektrogumákov“ sa bude lietať pokusne aj nová kategória „ALOT“,   ALOT = Altitude Limited Old Timer   (výškou obmedzený old tajmer). V tejto kategórii je zaujímavé že možu spolu lietať „motoráky“ aj „elektrolety“ bez obmedzení motorov či batéríí, jediné čo musia mať je plošné zaťaženie minimálne 24,4 gr/dm2,  a musia byť vybavené výškomerným zariadením ktoré vypne motor (zastaví prúd do regulátora u elektroletu, alebo cez servo zastaví spaľovací motor) vo výške 300 metrov, alebo po 90 sekundách – čo nastrane skôr…(podrobné pravidlá v prílohe e-mailu)

dostupné použiteľné výškomery :

za cca 30,- EUR na Hobby King :

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__28495__Hobbyking_Altitude_Time_Limiting_System_for_R_C_Airplane.html

za cca 40,- EUR americký SKY LIMIT :

http://www.wingedshadow.com/skylimit.html

a za cca 50,- EUR slovenský ALTIS v4 :

http://www.aerobtec.com/sk/products/rc-electronics/altis-v4/

Podľa informácií od talianskych organizátorov Majstrovstiev Európy v roku 2014 v talianskom Valle Gaffaro, ktoré budú v dňoch 22-27.júna 2014, zanedlho spustia aj oficiálne stránky majstrovstiev s podrobnými informáciami – následne rozošlem aj webovú adresu na tieto stránky, alebo sledujte web SAM 119, alebo fejsbúkové stránky.

Oboznámte sa prosím s týmito pravidlami a oboznámte prosím aj tých na ktorých nemám e-mailové spojenie a tak isto aj záujemcov o naše súťaže, ktorí nie sú členmi SAM. Ďakujem !!!!!

Ak máte akékoľvek pripomienky, podnety, názory, dotazy, smelo ma kontaktujte na e-mailovej adrese : fero@swiety.sk

 

Preklad do SJ 2014-16 EuroRules

Electrorubber preklad do SJ

ALOT preklad do SJ

 

Poznámka :

…tento e-mail posielam zároveň aj na českých kolegom historikom, na ktorých mám mejlové adresy, prosím šírte tieto pravidá cez Vaše stránky, a cez ďalšie mne neznáme e-mailové adresy… posielam to českým kolegovcom aj preto, že zástupca Českej republiky pán Rybák je momentálne v nemocnici na operácii (želám skoré uzdravenie !!!!) a sekretár európskeho výboru Zdeněk Slapnička sa vzdal všetkej činnosti a ukončil všetky aktivity čo sa týkajú hnutia SAM… podľa prísľubu pána Rybáka prostredníctvom pána Klimeša však Majstrovstvá Európy v roku 2015 bude usporiadavať SAM 311

S pozdravom
Fero Swiety