WEB v září

Vážení kolegové a kamarádi,

Jsem zde s pravidelným reportem o našem webu. Opět se podíváme na naší hitparádu článků, které byly uveřejněny v minulém měsíci.

Když si vezmu, jak jsem byl vytížený v září, byla to taková smršti všeho možného kolem modelařiny. Řešili jsme kroužky v Žehrovickém klubu, stavebnice pro děti, soutěže, co zrušit, co přeložit. Do toho všeho nějaké ty soutěže, plánované i neplánované, rozdělaná chalupa a ještě web, který si čile žije svým životem, jak články přicházejí. Občas si nějaký článek vyžaduje větší přípravu, jako třeba ten o Kablovce a jiné. Nákaza se šiří republikou a již jsme pocítili opatření, která zasahují do života. Prostě taková smršť událostí.

Za září jsme zveřejnili 19 článků o všem možném. Stránky byly zobrazeny 3 698 krát. Uf, to je docela dobré číslo. Nejvíce jste četli článek s výsledky Podzimního lánského historika. Zajímal vás Memoriál Jardy Macháčka a téma výškoměrů. Toto téma je asi na delší povídání, jenže krom Slávy Štorka, který to celé načal, Míry Dvořáčka a Romana Fouska se již nikdo další k tématu nepřidal. Přitom pravděpodobně zamýšlený variometr od Jetiho by mohl někdo zkušený popsat, zda opravdu vyhovuje či nikoliv a vnést do tématu jasno. Ale třeba se objeví taková diskuze na výroční schůzi. Tedy pokud nějaká bude vzhledem k situaci s Covidem-19.

A nyní vám ukáži graf, který jsem ještě neprezentoval. Jde o graf, který řeší kolik návštěvníku se za měsíc podívá pouze jednou a pak dvakrát a kolik více krát. Je spousta návštěvníků, kteří se za den podívají na web vícekrát, to je ten nejspodnější údaj. Těchto je absolutně nejvíce. To nás velmi těší. Myslím si, že to nevypadá vůbec špatně.

Mám ještě jeden nový graf, jde o pobyt na našich stránkách. Jak dlouho se na stránkách zdržíme. Je vidět, že někteří se jen podívají, zda je zde něco nového, někdo se začte do článků a někdo vyhledává konkrétní věc. Také je zde velká skupina uživatelů internetu, kteří na stránky vlezou omylem.

A ještě uvedu tento graf. Ten ukazuje stálé uživatele vs. nové. Z těch nových, je většina těch, co se na naše stránky dostanou omylem. Na druhou stranu, je vidět, že ti stálí, se pilně vrací. To nás samozřejmě těší.

A poslední věc, co mám na srdci. Petr Valtera, který je stále adminem stránek LMK Kladno provedl designovou a částečně funkční změnu na těchto stránkách. Myslím si, že se významně zvýšila přehlednost a funkčnost těchto stránek. Pokud máte zájem, tak se tam podívejte. www.lmk215kladno.cz.

Přeji vám hodně štěstí, zdraví a veselou mysl.

Jirka Hloušek jako admin