Web v září

Vážení kolegové a kamarádi,

Vítejte u dalšího povídání o webu, neboli Ein kessel buntes SAMu95. Měsíc září proletěl obrovskou rychlostí. Ani jsme se nestačili vzpamatovat z toho, že je po prázdninách, a proběhlo Mistrovství Republiky. Nebudu se k němu nijak zvlášť vracet, byly výsledky, fotky, video a nějaké to vyprávění a shrnutí. Mohu tedy pouze konstatovat, že bylo a to se odrazilo na návštěvnosti stránek. Mimochodem, video, co jsem natočil má více jak šest set zhlédnutí za ty 4 týdny. Samozřejmě výsledky dalších soutěží tomu všemu sekundovaly, ať to byl Memoriál Vaška Sýkory, tak Lánský historik. Prostě, výsledky, reportáže, to je přesně to, co nyní web táhne a je to atraktivní pro čtenáře, tedy pro vás.

Jak tedy vypadá zářijová hitparáda v číslech?

Celkem bylo 6 933 návštěv. Oficiální výsledky MČR se četlo 209 krát. Obrázky a video mělo 136 prohlédnutí a Memoriál Vaška Sýkory 132. Návštěvnost byla tedy velmi dobrá. Nyní se čte více článků a také nás navštěvuje více čtenářů.

V říjnu jsou také závody. Pozvánky byly již vyvěšeny, takže kdo nechodí do našeho kalendáře soutěží, může sledovat pozvánky na hlavní stránce v pravém sloupci. Ale to každý ví. Jirka Veinfurt prezentoval své retro, v podstatě jsme jej na to naočkoval, že model není vůbec ošklivý a měl by se pro inspiraci ukázat ostatním. V příštím měsíci se ale budeme věnovat volňasům. Připravil jsem si krátký seriál o Radoslavu Čížkovi a jeho spolupráci s Graupnerem. Je to zajímavý materiál, který je dobrá s vámi vysdílet. Budou i plánky a jsou samozřejmě fotky. Doufám, že to téma je pro vás zajímavé. V zásobě je jedno retro, ale uvidíme, kdy bude vhodná doba jej „vypustit“. Vždy záleží na tom, jaké jsou závody a další přísun informací. Skončil seriál Punťa, pohled do naší modelářské historie. Poměrně rozsáhlé dílo, které napsal Honza Kypta se zajímavými materiály. Především originální podklady, které Honza získal vždy okoření dané sdělení. Čistě jedna malůvka a trochu omáčky málokdy doloží autenticitu informace. Takže kdyby někdo něco měl, co by se dalo publikovat, sem s tím.

Ukážu vám fotky s příběhem. Jsou z našeho žehrovského archívu. Je to z roku 1962 z mezinárodních závodů v Polsku. Za náš klub se jej zúčastnil Vláďa Horák se svým modelem Tipsy Niper. Během soutěže jim zařídil Poláci výlet a pozvali je na jízdu lodí. Na lodi se jim líbilo a Vláďa zde natáčel krátký filmík na osmičku film. Na lodi je přivítal kapitán a účastníci se společně vyfotili. Při focení kapitána zaujala Vláďova kamera, kterou drží na skupinové fotce v ruce (první z leva), takže na druhé skupinové fotografii je vidět zmíněný kapitán, který nabízí určitý „obolus“ za odkoupení kamery. Na poslední fotce je celé reprezentační mužstvo. Pokud na fotkách vidíte i Radoslava Čížka, nemýlíte se. Byl součástí výpravy. Působil poměrně dlouho jako bodovač maket a také jako trenér.

A to je pro dnešek vše.

Přeji krásné podzimní dny.

Jiří Hloušek jako admin