Web v únoru

Únor je krátký měsíc. Takže než se rozkoukáte, tak je již březen. V měsíci únoru nebyly žádné historické soutěže. I tak jsme ale jednu reportáž z akce uveřejnili. Byly to reportáže z výstavy motorů v Německu. Zajeli tam Martin Křesadlo a Slávek Štorek. Společně s tímto článkem jsme zveřejnili úpravu žehrovské Badatelny, a především článek o modelu Velbloud, který postavil Tomáš Pengl. Měli jsme i smutné zprávy, v únoru jsme se loučili s naším skvělým konstruktérem Mirkem Rohlenou, který bohužel odešel. Bylo to smutné, ale nic na to již nezměníme. Abych se vrátil ke statistikám, čile jsme publikovali a v únoru bylo celkem 15 příspěvků.

Jak vypadala hitparáda?

Nejvíce navštěvovaný článek byla právě vzpomínka na Mirka Rohlenu. Dalším článkem, který byl v únoru populární byl Velbloud Tomáše Pengla. Na třetím místě pak zmíněná reportáž z výstavy motorů.

Počátkem března jsem publikoval článek o Saturnu, modelu, který postavil Roman Fousek. Asi se ptáte, proč se tolik věnuji Retru. Je to logické, Retro se poměrně často staví, a tak o takových modelech píši. Ale v budoucnu se podíváme i nějaký ten klasický model, bude to A dvojka. Očekávám reportáže z prvních soutěží, které se odehrají v březnu.

Nyní se podíváme na to, co připravuji. Připravuji článek o jednom reprezentačním výjezdu, který podnikli žehrovští modeláři. Shromáždil jsem informace a fotografie z této akce. Minulý rok od události uplynulo již sedmdesát let. K tomu přidám jednu rekonstrukci starého modelu, a také tu mám ten slíbený seriál o nezvyklém modelu. Myslím si, že bude co číst. Opět se vrátím k Badatelně a něco do ní opět přidám. Jenom tak nějak mi připadá, že se můj volný čas poněkud „scvrkl“. Připadá mi, že doba nějak zrychluje a poněkud chvátá.

Ještě přidám na rozloučenou jednu fotku. Upoutaný model Františka Dvořáka.

K tématu upoutaných modelů se chci určitě zase někdy vrátit.

Přeji všem krásný březen a pěkné počasí na létání, případně na zalétání nových modelů.

Jirka Hloušek