Web v srpnu

Vážení kolegové, příznivci našeho webu a kamarádi. Dnes vás přivítám u článku ve stylu Ein Kessel Buntes… (kdo netuší, tak „něco pestrého z jednoho kotle“)

Dnešní povídání začnu webem. Jenže jiným než je ten náš. Ani Kž web to nebude. Pamatujete jak jsem popisoval, že jsme se snažil kolorovat staré fotografie? Napsal jsem, že to již zkoušet nebudu. Objevil jsem web na kterém jsou kolorované staré černobílé fotografie. Tyto jsou z Baťova Zlína. Co je ale zajímavé, je jedna fotografie. Tato fotografie popisuje aktivity, které Baťa podporoval. Je tam velká dílna, kde chlapy staví modely. Ne nijak malé. Určitě je dobré si celou dílnu pozorně prohlédnout. Všude tam visí nějaká letadla. Je to nádhera to vidět. Máte možnost fotku obarvit a nebo odbarvit popotahování okénka na obrázku. Doporučuji kliknout na odkaz níže.

Tak a pojďme dál. Tentokráte je tady hitparáda.

Nejvíce vás zajímalo dění na Mistrovství ČR.  Výsledky dobré ale kdyby jen byly fotky. Jenže fotek bylo poskrovnu, až později se vyrojily odkazy na rajské galerie. Na druhém místě je opět článek z MČR až třetí jsou výsledky korespondenční soutěže. Takže opět sport a výsledky. To je dlouhodobý trend. Stále mne překvapuje, že se někdo zajímá o rubriku „Naše modely“. Díky tomuto zájmu nyní vychází každý měsíc jeden model. Materiály přicházejí buď tak, že je prostě pošlete, nebo si je vyžádám, když se mi nějaký model líbí. A to mě připomíná, že jsem zapomněl Jirkovi Veinfurtovi vrátit jeho plánek na Albatrose. Jiří, já se polepším.

Dopsal jsem pátý a poslední díl „krátkých nosů“. Tak dáme chvilku pauzu. Až se nadechnu, zase něco vymyslím. V poslední době mi připadá, že mám strašně práce a čím dál tím méně času. Například jsem natíral v Kladně okna a při té příležitosti jsem připravoval článek o jednom zajímavém modelu. Bylo to hektické ale jinak to dělat nešlo. Vše bude pak na našich stránkách publikováno. Témat je mnoho, ale nejde to všechno obsáhnout.

V první části září jsme se věnovali především soutěžím. Fotky, video, výsledky atd. Září je vždy takové dynamické. To samé je začátek měsíce října. Budou se létat Lipenecké větroně. Chystám opět jeden model do rubriky „Naše modely“ a článek o historii. A možná dokonce dva. Uvidíme.

Občas musíte také odpočívat i od koníčků. Já občas někam vyjedu. Tak například jsem byl v Krásném Dvoře u Podbořan, kdo nezná, ať se tam jede podívat. Je tam krásný zámek a park. Fotku jsme dělal já 🙂

Objevil jsem několik okének negativu, tak jsem si nechal z toho udělat fotografie. A hele, co tam bylo:

Dr. Benedek se svým modelem BM-10 na soutěži v Maďarsku v roce 1956.

Tyto modeláře bohužel nejsem schopen určit, pokud víte, dejte mi prosím vědět.

Myslím, že na dalším obrázku je Zdeněk Liska z Prahy

A zde je František Dvořák a Josef Vlach s XL-59. Je to už na Velké Dobré, vzadu je vidět trať a les na Lapáku. Mimochodem ta budova vzadu byla svého času Okresní dům pionýrů a po revoluci hotel La Park (název Lapák by byl docela odrazující). Dnes je to ruina.

Mám ještě jeden barevný z osmdesátých spíše devadesátých let. Prosím, kdyby někdo někoho poznal a nebo sebe, opět, dejte mi vědět.

Je to prostě náhoda. Tyto negativy ležely na dně jedné krabice.

Zvykli jste si, že zde pokládám hádanku. Tentokrát žádná nebude. Zase někdy jindy. Myslím, že správný čas bude třeba v lednu, nebo v prosinci.

Mějte se krásně, užívejte letu i stavby.

Jirka Hloušek jako admin