WEB v srpnu

Vážení kolegové a příznivci našeho webu,

nebudu začínat tím, že sedím v přírodě na chalupě a dívám se do kraje. Není to pravda. Sedím v Praze pozdě večer a nemohu spát. Celý den kvapík v práci a večer jsem připravoval informace na stránky LMK KŽ, mluvil s Pavlem Bačinou a objednával se na STK. Posledních několik měsíců je to poněkud hektické. Doufám, že ten shon skončí v prosinci, a alespoň na chvilku se vrátím k lepení. To mi už začíná chybět.

Obvykle vám tady ukáži nějaký ten pohled z Jizerek. Dnes ale ne, pohled na noční Prahu není tak romantický. Tak vám nabídnu fotku z žehrovského archivu. Je to upoutaný model Emila Braunera  Sea Bee v trysku. Zda to fotil Radoslav Čížek nebo Brauner sám při letu, nevím. Každopádně, kdo nelétal upoutance, může si udělat představu, co pilot vidí.

Měsíc srpen byl ve znamení naší největší soutěže, kterou jsme letos pořádali. To se také odrazilo na návštěvnosti a na tom, co se nejvíce četlo.

Tak se podívejme, jak to v srpnu vypadalo.

Zajímalo vás, kdo a s čím se přihlásil na MČR. Takže absolutně nejčtenější byl seznam přihlášek na MČR s 365 zobrazeními. Další v pořadí byla Finální informace k soutěži. Na třetím místě byly Oficiální výsledky. Ty jsem dával na web až v úterý 31.8., tedy druhý den po soutěži. Za pouhý jeden den se výsledky zobrazily 203 krát. Tedy klobouk dolů.

Nyní se pojďme podívat na další statistiky.

Je to denní přehled počtu uživatelů webu. Je zde vidět jasný trend, kdy závěr měsíce byl u nás nejživější. Mnozí z vás očekávali zobrazení výsledků již v pondělí 30.8., jenže já byl v práci a ke zpracování dat jsem se dostal až pozdě večer.

A nyní se podívejme, jak to vypadá s počtem uživatelů od března 2020. Tedy za více jak rok a půl.

Je zde vidět trend, který stoupá. To samé je vidět na návštěvnosti stránek za stejné období.

Takové statistiky jsem ještě neukazoval. Uvidíme, jak to bude vypadat na konci tohoto roku.

Co nás čeká tento měsíc? Začnu tím co bylo začátkem měsíce zveřejněno na našem webu. Několikrát jsme se vrátili k tématu MČR. Je to logické, byla to pro nás velká událost. Fotografie potěší jak ty, co soutěžili, tak ty, co to neviděli. Uvedl jsem článek z mé dílny o RC soupravách z NSR. Vrátili jsme se k tématu Korespondenční soutěže. Čekáme na informace ze soutěží. Vrátím se k jedné osobnosti, o které jsem již na webu psal a čeká nás článek na téma retro. Doufám, že se vám budou témata líbit.

Ještě upozorním na novinku na našem webu. Je zde nyní nové okénko – Podcast Martina Hurdy. Podcast jsou jednotlivé rozhovory na různá témata. Mohou být jen jako zvukový záznam nebo jako video. Martin je natočil na MČR a mají velmi pěknou formu. Již jsme zveřejnili rozhovor s náčelníkem SAM78 Zdeňkem Hanáčkem a pak  rozhovor s Jirkou Veinfurtem. Martin ještě jich několik zpracuje. Takže se můžete těšit.

Mějte se krásně

Jirka Hloušek jako admin