WEB v říjnu

Vážení kolegové a příznivci našeho webu. Máme tady tradiční informace ohledně dění na našem webu. Měsíc říjen byl ve znamení soutěží. V podstatě i začátek listopadu měl být také soutěžní. Jenže odložené MČR volných a odložené větroně se nekonaly z důvodu počasí. Pro letošek tak není vyhlášen Mistr republiky ve volných. Co se dá dělat.

Začnu ale něčím jiným. Korespondenční soutěž se v říjnu chýlila ke konci a protože Pepík Kubeš čekal na opozdilce, byly výsledky o něco později. To samé platí i pro listopad (tedy pro řijnové výsledky), kdy vyhodnocujeme poslední kolo, tedy to říjnové. Zaznamenal jsem větší aktivitu na stránkách s výsledky. Obecně stále a já doufám i do budoucna bude platit, že informace ze soutěží a výsledky jsou to, co především čtete. Nedivím se.

Během října jsem otevřel nový seriál s informace o Radoslavu Čížkovi. Zaznamenal jsem kladné ohlasy. Doufám, že tomu bude i po druhém dílu. Ještě k prvnímu dílu. Uvedl jsem fotografii modelu Cummulus. Poměrně extravagantní, dynamicky designovaný větroň. Psal jsem, že netuším co je to za hrad, spekuloval jsem, že je to Neuschwanstein. K tomuto tématu se ozval Martin Křesadlo a napsal mi, že identifikoval hrad na fotografii .

Ahoj,

ten hrad o kterém se zmiňuješ v článku je německý „Hohenzollern“ Stojí na půl cesty mezi Stutgartem a Bodensee.

tak, pro porovnání:

Pardon, tady 😊

Martin to přesně trefil, je vidět, že má Německo projeté.

A nyní se pojďme podívat na hitparádu.

Když jako vždy vynechám hlavní stránku webu a odkazy, nejvíce vás zajímaly výsledky korespondenční soutěže. Průběžné pořadí má 110 návštěv. Pak následují výsledky Lipenecké soutěže se 109 návštěvami a stejný počet návštěv má korespondenční soutěž a výsledky za jednotliví kola. Samozřejmě, hodně návštěvníků zajímalo, kde že je Výroční sněm SAMu95 a Slovo prezidenta. Celkově jsme měli 5 907 návštěv a trend je stále velmi příznivý. Počty přečtení se se mnohokrát blíží až stovce.

Minule jsem uváděl fotografie naší reprezentace v Polsku v roce 1962. Například Fanda Kšána říkal, že jej zaujaly repre teplákovky a baretky  či rádiovky na hlavách našich závodníků.  Je to taková klasika, rádiovky se nosily ještě na konci let šedesátých a v létech sedmdesátých.

Můj děda měl jednu „parádní“ pro vycházky do města a pak jednu horší na zahradu. Na zahradu nosil i klasickou zmijovku, tu má určitě Franta také.

Co nás čeká, určitě informace o nějakém pěkném modelu. Trošku jsme rozvířili vody na téma Retro, tak tu mám jedno připravené. Připravím článek s informacemi, jak bylo na naší výstavě v Kamenných Žehrovicích.

Já doufám, že to bude pro vás zajímavé a zachováte našemu webu svou přízeň i nadále.

Jirka Hloušek jako admin