Web v prosinci

Vážení kolegové a příznivci našeho webu. Změnil se nám rok, ale my se ještě podíváme na to, co se dělo u nás na webu v prosinci.

Prosinec a další zimní měsíce jsou většinou „okurkovou sezónou“ co se týká modelářského dění. Tady myslím historiků. V podstatě se převážně staví a bilancuje se uplynulý rok. To se dělo na našich stránkách také. Měli jsme zde jedno retro od Ládi Kulhavého z KHMM, a posledním článkem roku bylo Slovo prezidenta. Tam jsme se dozvěděli, jak je to s naším létáním a jak pokračuje vyjednávání na ÚCL. Možná by se to dalo okomentovat slovy klasika „Marnost, a nic než marnost“.

Ale pojďme se podívat na prosincovou hitparádu. Nejvíce vás zaujalo zajímavé retro Barracuda, tedy americké Retro RC. Přečetlo se 93krát. Jako druhý nejčtenější článek bylo již jmenované Taxi. Třetí byla informace o prodloužení předběžné registrace na 1. MS. Na stejné příčce pak skončilo povídání o výměně modelů, tedy domluv mezi Vladimírem Matvejevem a Bobem Hatchekem. Ještě se to nestalo, ale oba články mají stejný počet přečtení.

Leden jsme zahájili modelem Thermal Hopper. Moc pěkný model, který je v současné době postaven ve dvou exemplářích. Jeden vlastní Slávek Štorek a druhý má Zdeněk Hanáček. Nedávno bylo dostavěno jedno nové retro, tak se na něj chystám a určitě o něm napíši. Fotky samozřejmě budou. Opět jsme začal doplňovat žehrovskou Badatelnu. Co jsem doplnil vám samozřejmě oznámím.

V lednu vždy se dívám, co se událo na našem webu v minulém roce. Start roku 2023 byl dosti dynamický. Stěhovali jsme web na jinou doménu, na naší klubovou. Takže nám chybí ve statistikách leden a kus února. Nevadí, i když zde byly hodně čtené články. Ale pojďme se podívat, jak to za celý rok vypadá.

Nejvíce vás zajímalo, kdo se přehlásil na loňské MČR. Počet shlédnutí je 979. Na druhém místě jsou Informace k MČR, které jste si otevřeli 537 krát. Poslední nejnavštěvovanější informace na našem webu byl přehled soutěží. Ten sestavil Míra Dvořáček. Celkově 511 zhlédnutí. Hodně vás zajímaly výsledky korespondenční soutěže.

Jaké rubriky se četly nejvíce? Byla to rubrika „Naše modely“ a jako druhá „Plánky“. Je jasné, že se hledá inspirace a také informace k jednotlivým modelům. Historie modelu je pro historického modeláře důležitá, nejen to, že to dobře létá…

Jak to bylo s články, nejvíce se četla reportáž ze 4. dne Mistrovství Evropy. Proč, to netuším. Pak oficiální výsledky MČR. Prostě výsledky jsou „tvrdá data“ a ty jsou velice v oblibě. Z toho všeho mi vyplývá, že díky výsledkům a reportážím z akcí je náš web atraktivní pro vícero modelářů.

Co se týká návštěv, kromě České republiky se ve statistikách objevuje Slovensko, Maďarsko, Itálie, Německo, Francie a Polsko. Co nám tuto statistiku kazí jsou různí prevíti, kteří napadají naše stránky, takže není možné vám ukázat nějaká konkrétní čísla. Samozřejmě všichni čtenáři z různých zemí jsou vítáni.

Co závěrem? Myslím si, že rok 2023 byl, co se týká informací, velice kvalitní a možná trochu výjimečný. Já doufám, že budu mít ještě spousty entuziasmu udržet kvalitu webu na přiměřené úrovni a neuštve mě to. Dělám ty weby dva, ale to víte. Propagace historického a nejen historického modelářství je důležitá. Pokud postavíte nějaký model, budu rád za fotky, napíšeme o tom článek. Jsem rád, že se na článcích podílí například Pepík Hejsek, Míra Dvořáček, ale i další, třeba Vláďa Kozák, Pepa Kubeš nebo Jirka Šífi.

Když už jsme u Jirky Šífiho, právě dokončil dva Sappery. Poslal fotku dokončených modelů.

Mějte se krásně, zachovejte nám přízeň.

Jirka Hloušek jaako admin