WEB v lednu

Vážení přátelé a kolegové,

leden uběhl jako voda a já se tedy trochu pověnuji našim statistikám. Náš web má vzrůstající tendenci návštěv. Díky „dobré pověsti“ se na nás přichází podívat čtenáři z různých částí republiky. Je to způsobeno odkazy, které umisťujete na sociálních sítí. Pak jsem zjistil, že k nám přijde část čtenářů zcela náhodně a pak ti co přijdou omylem. To jsou ti, kteří reagují na název Středozemě, který jsem si vypůjčil z jiného žánru a také díky jednomu oděvnímu e-shopu, který nebudu jmenovat, abych nedělal reklamu. Celkově jsme v lednu měli 8 052 zobrazení.

Jak jsme tedy na tom s naší hitparádou? Na prvním místě se umístil článek Lednové kolo ve středozemi. Jirka Hruška pěkně popsal naše létání při lednovém kole korespondenční soutěže.

Ještě jsem vytáhl jednu statistiku a tou je délka trvání zobrazení stránky. Je to 2 minuty a 4 vteřiny.

V době trvání čtení je tady ale přeborníkem článek Originál Ray Monks. Článek se průměrně četl 3 minuty. Článek jsem napsal delší a obsahuje spoustu plánků takže vyžaduje trochu delší studium.

Ještě jedna statistika a už toho nechám. Jde o kanál návštěvnosti, tedy odkud se k nám čtenáři dostávají. Stále vede vyhledávání a po něm je to velké procento přímých vstupů na stránky. Třetí nejběžnější způsob je přes odkaz na jiných stránkách a pak sociální sítě.

Co se týká změn na stránkách, tak byly již zmíněny v lednovém článku. Největší změnou jsou nové rubriky, které se již naplnily a nové položky v menu. V únoru ale nic nového nechystám. Pouze jsem vylepšil informace ohledně Korespondenční soutěže.

Ještě informace k článkům, tak očekávám další reportáže z naší korespondenční soutěže, jeden větší článek, kde autorem je moje maličkost a samozřejmě co se kde stane či posbírá. Webové stránky jsou flexibilní medium, které může velmi rychle reagovat na přicházející události. Časopis se nedá srovnávat s webem. Přemýšlím ještě nad větší přehledností, aby dobré články nezapadly. Tak uvidíme.

Zdraví Jirka Hloušek – jako admin