WEB v květnu

Je sobota odpoledne a prší. Prší poměrně hodně, jako kdyby někdo vylil kýbl vody na Kladno. Sedím a koukám ven. A také začínám psát svůj příspěvek na náš web. Tedy ten pravidelný příspěvek. Koukneme na statistiky a možná ještě něco navíc. Uvidím, k jakým myšlenkovým pochodům se dostanu.

Každopádně, jste jistě zaznamenali, že článků ke korespondenční soutěži poněkud ubylo. Je to tak. Každý se snažil něco ulétat, ale bylo to narychlo, mezi dešti. Květen byl hodně mokrý a to už si stěžoval Jirka Hruška. Takže nakonec to byly jen dva články. Jeden s dubnovými výsledky a pak moje rychlá reportáž ze soboty.

Pak jsem dával na web poměrně dost pozvánek a nějaké ty výsledky soutěží. Šlo o pohárovky, které se podařilo v květnu odlétat. Když jsem čekal na výsledky z Neratovic uvědomil jsem si, že v Neratovicích mají elektrárnu, tedy vodní, mají tam zdymadlo a první a dlouhou dobu jedinou továrnu na karbid v celém Rakousku Uhersku. Také kus historie.

Pak jsme zde měli dva články od mé maličkosti a to už se dostáváme k hitparádě. Tak jak to dopadlo? Na prvním místě se objevil můj vzpomínkový článek o Radoslavu Čížkovi. Moc děkuji za zájem, 203 přečtení je výborné. Reakce na něj skvělé, moc za ně děkuji.

Na druhém místě byl článek Jak do Drozdova. Je jasné, že není časté si zajet do Drozdova a tak jste se zajímali o to, jak se tam dostat. No a na třetím místě byla informace o MČR 2021.

Ještě vám ukážu počty našich čtenářův květnu, tedy počty uživatelů, nikoliv počty zobrazení stránek.

Počty se o něco zvýšili, je to dobře.

Poslední statistiku, kterou jsem připravil jsou návštěvy, tedy návštěvy ze sociální sítě, jmenovitě Facebook s porovnání na celkovou návštěvnost stránek. Tady je vidět, že se k nám z této sítě chodí jen, když se něco rozkřikne. Nejsem z toho smutný, berte to jako konstatování. Já osobně s touto sítí nepeču. V podstatě se žádnými sítěmi, je to žrout času.

Tak a co nás čeká?

Zaznamenali jste velký článek Míry Dvořáčka o motorech. Domlouvali jsme spolu, že je potřeba něco napsat, neb o motorech píšeme málo. Chtěl bych se podívat na nějaký pěkný model z korespondenční soutěže a mám zde další z článků o osobnostech. Tento bude teď na delší dobu poslední, protože chystám téma další, doufám, že také zajímavé. Můj článek nevyšel jako první v měsíci, bylo potřeba porušit zvyk a dát přednost informacím o klubu, tedy Slovu prezidenta a korespondenční soutěži. Očekávám informace z Lipenecké soutěže, která se uskuteční 12. června a pak je tady odložený Memoriál. Těším se na soutěž a článek.

To je pro dnešek vše. Mějte se pěkně, létejte a doufám, že se někde potkáme na place.

Jirka Hloušek