Web v květnu

Vážení kolegové a příznivci našeho webu,

měsíc květen je za námi, a tak je tady pravidelný článek o tom co bylo, co bude, no prostě jak říká klasik, Ein Kessel Buntes. Když jsem použil tento název východoněmeckého pořadu z tehdejší televize, vzpomněl jsem si na Drážďany. Před dvěma lety jsme poprvé použil jiný střihací nástroj a filmík z Drážďan jsem s ním vytvořil. Byl to jeden z nejlepších videí, které jsem udělal. Jsem o tom stále převědčen. Ale pojďme dál ale zůstaňme u videa. Video z Lán se má celkem k světu, stále se ještě na něj někdo podívá. Jenže, od té doby jsme nic nenatočil. Za to jste si mohli prohlédnout video z letu vztlakového tělesa. To bylo v posledním díle povídání o těchto modelech. Vyzýval jsem tam Petra Knoba, ale také Jardu Hráška, aby to zkusili postavit. Jarda Hrášek má ale jiný model o kterém píše v časopise RC Revue. Koukněte do posledního čísla. Mimochodem tam je i článek o Zakopaném, ten je o něco zkrácen oproti tomu publikovanému na stránkách LMK KŽ. Nevešel by se.

Květen byl ve znamení soutěží, chce se mi napsat memoriálů. Ty byly tři a o všech jsme psali. Více to rozpatlávat nebudu. Celkem jsme uvedli na stránkách 16 článků, výsledků, upozornění atd. Prostě se nemůžeme nudit.

A jak vypadala naše hitparáda?

Celkem jsme měli 6 816 návštěv. Bez ohledu, zda se jen někdo na několik vteřin mrkl, co je nového, a nebo si zde něco přečetl. Nejvíce se četl článek o Memoriálu Franty Dvořáka, který napsal Roman Fousek. Pak jste se dívali na informace o Memoriálu Radoslava Čížka, na pozvánku, ta je na třetím místě a čtvrtým nejčtenějším článkem byly Stavebnice IGRA navržené Radoslavem Čížkem. Celkem se vám na webu líbilo a to mě těší.

Měl jsem trochu útlum, nebyl jsme zrovna v úplné pohodě, ale i tak jsme na něčem pracoval a tak se můžete těšit na některé zajímavé články. Tentokrát jsme si připravil nějaké informace o modelech. Jsou to modely, které mě zaujaly buď technickým řešením a nebo designem, tedy jak vypadaly.

Očekávám další informace ze soutěží a také pak něco z Mistrovství světa. Určitě budou výsledky korespondenčky atd. Myslím si, že se nebudeme nudit.

Již jsem to psal na stránkách LMK KŽ, získal jsme kontakt na Jana Cimburu, našeho bývalého člena. Zavolal jsem mu, a Honza se velmi ochotně se mnou zapovídal. Tak vám tady ukážu fotku Honzy Cimbury společně s Radoslavem Čížkem. Fotka je někdy z devadesátých let.

Tak ještě jednu fotku, tentokrát z padesátých let.

Není veliká, to ale vůbec nevadí.

Ještě jsem obdržel další originály Informačních listů z pozůstalosti Radoslava Čížka. Bohužel čísla nejsou všechna. Přesto mohu ofotit do našeho archívu další původní fotografie, které Radoslav použil a někdy i hodně ostříhal. Můžete se tedy těšit na další doplnění naší Badatelny.

Tak a to je pro dnešek vše. Přeji krásné dny a doufám, že počasí nás inspiruje k hojným návštěvám našich leteckých ploch.

Jirka Hloušek