Web v květnu

Vážení, je červen a my se, jak již tradice velí podíváme na to, co se událo na našich stránkách a co nás ještě čeká.

Myslím, že v květnu a v červnu jsme velkou pozornost věnovali akcím. Tedy závodům. Kdo chtěl, vydal se na Memoriál Radoslava Čížka, na pohárovku či do Lipenců na větroně. Počasí bylo pro tyto dny shovívavé, a tak se vše odlétalo. Výsledky a reportáže jsem zveřejnili u nás. Bylo i video. Současně jsme vypublikovali několik článků a já jsem umístil další fotografie do žehrovského seznamu modelů v Badatelně. Tedy všeho dost.

Jak jsme si tedy stáli v naší hitparádě.

Na prvním místě se objevily výsledky z Memoriálu. Dalším velmi čteným článkem byla informace o nových fotkách z žehrovského archivu a na třetím místě byla reportáž z Memoriálu. Ta položka 17-memoriál-radoslava-cizka je seznam přihlášek a tak jsem je do pořadí nezapočítal. Opět jako každý měsíc, nejvíce frekventovaná položka je rubrika „Naše modely“. V květnu tam ale nic nepřibylo.

Takže co nás v červnu ještě čeká. Určitě se objeví další články. Objeví se model z korespondenční soutěže. Třeba někoho inspiruje ke stavbě. Předpokládám, že budou výsledky z Mistrovství Evropy, to je takové horké téma. A koncem měsíce jedno video. To jsme natočili o víkendu na Rané, den před Memoriálem. Mimochodem, video z memoriálu se již promítlo asi třistakrát. Je vidět že Memoriál je důležité téma.

Minule jsem uvedl několik fotografií. Tak vám dnes ukáži nějaké další. Byl jsem na Rané, abych dostál všem závazkům, které k aeroklubu máme. Počasí bylo pro plachtaře ideální, a tak se tam všichni připravovali na přelety. Přesto, že jsme měli domluvenou schůzku, bylo všechno podřízeno právě tomu počasí. Moc jsem náčelníka klubu nezdržoval, právě sedlal svého Ciruse, všem jsem rychle vyřídil a chystal se na odjezd. V tu chvíli zde přistál Sokol M1-C. Měl britskou imatrikulaci, ale později se ukázalo, že pilot je ze Slovenska. Letadlo jsem nafotil, tak si ten krásný letoun užijte.

Možná v tuto chvíli očekáváte nějakou hádanku. Tak tedy, zde je fotografie, na které je náš reprezentant v kategorii A2 z let padesátých. To byly doby, kdy se na letiště chodilo v kravatě. Zkuste uhodnout kdo to je.

Tímto se s vámi loučím a přeji krásné termické dny.

Jirka Hloušek