WEB v dubnu

„Březen, za roušky vlezem, duben, ještě tam budem“. Krásná poezie. Víte vlastně jak se pozná lidová píseň? Je sprostá od druhé sloky, pokud není sprostá již od první. Ale nechme lidové tvořivosti a pojďme se podívat na nějaké věci kolem našeho webu a internetu vůbec.

Díval jsem se na to, odkud se k nám na naše stránky lidé dostávají. Především je to přímý vstup, kdy někdo zadá oblíbené www……. Pak se k nám lidé dostávají, když něco hledají, tedy z vyhledávačů jako je Google a pak Seznam. Velmi často přicházejí uživatelé ze stránek Antique Modelers Association, tedy centrály SAMu, a další důležitý zdroj byl pro mne překvapením, jsou to stránky obce Kamenné Žehrovice. Nedávno jsme tam obměnili informace o modelářích, přidali aktuálnější obrázky a odkazy na stránky jak LMK Kž tak SAM95. Lidé se pak chodí dívat, co modeláři dělají.

Jak jsme byli na webu pilní? Za měsíc duben jsme vyprodukovali 26 článků, za měsíc březen to pak bylo 24 článků. Změnili jsme odkazy (těmi jsem se již chlubil) a já doufám, že se líbí. Po tom, co jsme posunuli konání Memoriálu Radoslava Čížka se nám přihlásilo několik modelářů, kteří využili náš přihlašovací formulář. Jsme tomu rádi, ulehčuje nám to pak práci při přípravě startovních karet a doufám, že zvýšilo komfort při přihlašování. (Zveřejnili jsme k němu návod). Současně jsme připravili podobný formulář i na rezervaci ubytování. Ten pak odešle automatické potvrzení na váš e-mail.

Když jsme u internetu samotného, objevil jsem stránky, které by se mohly líbit a mohly by být inspirací pro vás. První stránky jsou soukromé stránky muže, který létá a zajímá se Wakefieldy. Ten pán se jmenuje Jerry Litschi a stránky mají výstižné jméno Old Wakefields.

Další velmi inspirativní stránky jsou Svenska Modellflygares Oldtimersällskap, tedy Švédského Model Oldtimer Klubu.

Naleznete zde seznam historických modelů, občas i nějaký ten plánek, odkaz na muzeum modelářů ve Švédsku (tohle nám modelářům Národní Technické Muzeum dluží) a spoustu krásných letových fotografií modelů a soustředěných modelářů na svůj výkon. Většinou jsou to nadšenci pro volný let, stejně jako v Anglii či Spojených Státech.

Tyto dvě stránky jsou již v odkazech.

Na různých dalších webech jsou seznamy historických modelů. Ale nemá cenu je tady uvádět. Outerzone vše vynahradí. Stačí inspirace a chuť něco slepit.

Ještě mám jednu zajímavost na stránkách LMK Kladno, zde Petr Valtera naskenoval několik prvních ročníků časopisu Volný let. Získal na to souhlas autorů. Je zajímavé udělat srovnání prvních Volných letů a našich Informačních listů. Porovnat úroveň grafiky, úroveň informací a množství plánků, které byly zveřejněny. Toto srovnání nechám na vás, já jsem jej již udělal.

Doufám, že návštěvnost našich stránek příliš neklesne, ale je jasné, že počasí se zlepšilo, a tak je škoda sedět doma u počítače.

Létejte, lepte a občas koukněte na náš web!

Zdraví Jirka Hloušek jako admin