Web v dubnu

Vážení, měsíc duben je pryč a já se konečně dostal k tomu, abych napsal několik řádek k webu a k dalším věcem kolem nás.

Témata, která jsme v dubnu a začátkem května uvedli se týkala především závodů. Zveřejňovali jsme pozvánky, pak jsme odkládali soutěže a pak jsme opět na tyto soutěže zvali a připomínali, že se termín již blíží. Do toho všeho jsme uvedli několik článků. Například o modelu Jirky Veinfurta, probrali jsme ricínový olej v článku Míry Dvořáčka (jsme rád, že mohu uvést články i jiných autorů). Vzpomněli jsme na nedávno zesnulého Jaromíra Bílého. Co ale bylo nejdůležitější, začaly se konečně odlétávat závody. Informace z Lánského historika byly pro vás velmi zajímavé, což se odrazilo v počtu přečtení. A to již se dostáváme k hitparádě. Tak se pojďme podívat, jak to celé dopadlo.

Lánský historik měl 196 přečtení. To je velmi, velmi hodně. Na dalším místě byla informace o změnách termínů našich soutěží Memoriál R. Čížka a Mistrovství České republiky. Následovaly pozvánky na Memoriál a do Lán. Všechno mělo více jak sto přečtení. Také návštěvnost webu se zvedla. Zájem o informace ze soutěží stoupá. V dubnu máme o mnoho více návštěv než v březnu. To je vidět na tomto grafu. Když porovnáte březen a duben, zjistíte, že se soutěžemi zájem o informace stoupá. Každý jeden bar je jeden týden. Ale to byste stejně z grafu vytušili.

Když už jsme u těch grafů, analytický software v červnu a červenci bude přecházet na novou verzi reportů. Takže se dočkáme změny. Zda ta změna bude k lepšímu nebo horšímu, uvidíme. Co to pro nás bude znamenat zatím netuším.

Co nás dále čeká. Z článků mám připravené poslední pokračování Admirála. Také reportáž z továrny na větroně HPH v Kutné Hoře. Začátkem června vyjde další článek z rubriky „Naše modely“ a je naplánován článek o počátcích RC řízení v Americe. Ten minulý o bratrech Goodových se vám velmi líbil.

Co se týká prací na archivu LMK KŽ, tak vězte, musel jsem si dát pauzu. Nyní musím nabrat druhý dech, abych mohl pokračovat. V badatelně tedy nic v posledních dvou měsících nepřibylo. Ale na přelomu roku jsem doplňoval asi 90 plánků, které jsem naskenoval nebo získal jejich skeny. Ale myslím, že jsem to již někde psal.

Nedávno jsem objevil informaci, že model Super Neptun Radoslava Čížka byl prodáván jako stavebnice v padesátých létech v NDR.  Naši východní sousedé stavebnici vyráběli ve vagónce v městě Gotha. Dokonce jsem objevil sken návodu v němčině. Stavebnice stála půl východní marky.

Pak jsem se podíval na Outerzone a tam jsem našel plán Super Neptuna právě v německé verzi.

Možná někdo z vás o tom ví, ale já osobně jsem o tom nevěděl. Další zajímavý artefakt do naší skládačky.

V našich soutěžích, i v korespondenčce létá několik zajímavých modelů. Některé jsem již představil a některé ještě ne. Pomalu sbírám informace a připravuji články. Myslím, že vás to potěší.

Mějte se pěkně

Jirka Hloušek