Web v dubnu

Měsíc duben je za námi. Dle mého byl rychlý, jak říká klasik „čas běží jako jelen, jež byl do pr..le střelen“. Měli jsme na stránkách pěkně živo. Fotky, výsledky, reportáže, videa. To samé pokračovalo začátkem měsíce května. Snažím se udržovat takt, co 3-4 dny informace. Více se to dělat ani snad nedá. Když jsou ale soutěže a akce, pak to může být i častěji. To bylo nyní začátkem měsíce. Každý den jsem pustil jednu informaci, aby to bylo všechno za čerstva.

Když se podíváte na graf návštěvnosti, je vidět co se děje, když proběhla nebo probíhá nějaká soutěž. V daný den je návštěv málo a pak se následující den začnou čtenáři dívat, zda je na stránkách nějaká informace. Ta většinou do dvou až tří dní dorazí. V pondělí nic nedělám, protože mám kroužek s dětmi v Žehrovicích. Takže první informace vyvěsím v úterý, spíše ve středu. Vše se musí připravit, aby to mělo hlavu i patu. Nemám rád rychlokvašky.

Nyní se podívejme na naši hitparádu

Nejvíce přečtení v dubnu měly výsledky korespondenční soutěže. Pak následovaly Informace k Memoriálu Radoslava Čížka a jako třetí se umístil článek Pepíka Kubeše o jeho modelu Ascender.

Co vás zaujalo je rubrika Naše modely. V dubnu jsme zaregistrovali větší zájem. Ten se nastartoval právě uveřejněním článku Pepíka Kubeše o modelu Ascender. Začala se tato rubrika prohlížet a procházeli jste i starší články. Mimochodem, s Pepou se dobře spolupracuje, a tak ještě něco chystáme dalšího.

Zveřejnil jsem článek o modelu Tripple Thread. Určitě se k tématu Lee Renauda a třeba i modelů dva v jednom, nebo tři v jednom vrátím. To je docela hezké téma.

Přiznám se, měl jsem takový přetlak. Hrnuly se na mě informace z akcí, do toho přihlašování na Memoriál Radouše Čížka. Proto si musím najít čas vydechnout. Jinak se v tom uvařím. Mám rozpracováno velké téma – tedy LMK KŽ. To několik týdnů stálo. Neposunul jsem se ani o kousek. Připravuji jen fotografie k publikaci, tento měsíc zase něco přidám do našeho přehledu. Doufám, že vás to potěší a my se zase přiblížíme k tomu, jak to tehdy bylo.

Tak a co nás čeká. Mám tam několik zajímavých článků, které postupně umístím na web. Je tam samozřejmě i nějaký ten stavební plánek. Doufám, že se Memoriál Radouše Čížka povede a bude o čem psát. Video neslibuji, ale možné je všechno, pokud se podaří něco zachytit. Ostatně videa jsou celkem populární.

Objevil jednu fotku v časopise Model Builders z roku 1974. Je zde nešťastný modelář po pádu jeho vrtulníku. Pro pobavení ji uvádím i zde. Scénka je samozřejmě nahraná, jen trosky modelu jsou pravé 😊

A protože fotek není nikdy dost, tuhle fotku jsem dostal s komentářem, že na jaře vylézají vosy.

Minule jsem dával hádanku. Na tu odpovědělo více lidí než v březnu. Zkusím tedy ještě jednu. Kdo je ten muž vedle Radoslava Čížka. Nápovědu dávat nebudu, uniforma prozradí vše.

Přeji krásné dny

Jirka Hloušek jako admin