Web v červnu

Vážení přátelé a příznivci našeho webu. Rád bych se s vámi podělil o nějaké myšlenky, které mi vyvstali na základě statistik našeho webu. Ale nejprve začnu čísly.

Nejprve jak to vypadá s našimi čtenáři. Na tomto grafu vidíte, kolik uživatelů se k nám denně vrací. To jsou ti stálí, kteří jsou stabilními příznivci našeho webu.

Když se podíváte na graf, tak nejvíce našich čtenářů se objevovalo na webu po uveřejnění informací z Memoriálu.

Na dalším přehledu vidíte, kolik zobrazení mají nejnavštěvovanější stránky měsíce. Opět je z toho vidět, že vás zajímala naše soutěž Memoriál Radoslava Čížka.

Tady je detail počtu zobrazení stránky s výsledky Memoriálu, kde je vidět, že jakmile jsme stránku uveřejnili, tak jste začali informace „nasávat“.

A na níže uvedeném grafu naleznete, kolik zobrazení našeho webu za den máme. Čísla jsou neuvěřitelná a opět to potvrzuje, že obliba webu stoupá a mnozí z vás se na web chodí kouknout několikrát za den.

Tak a teď k tématům, která jsme v červnu na webu rozebírali. Celkem jsme vydali 16 článků. Uvedli jsme informace o soutěžích tedy výsledky a komentáře. Pak jsme uvedli informace odbornějšího rázu, například o platnosti nového zákona o provozování dronů a pak takové lehčí články k pobavení, třeba jak jsme si zalétali, či kdo má nový model. Zajímalo vás, kdo se přihlásil na Memoriál. V červnu jsme ale neuvedli žádnou analýzu či výsledky odborného bádání.

Dlouhodobě na špici vašeho zájmu jsou informace ze soutěží. Pak bývají oblíbené články o nových modelech, které nově někdo postavil. Odbornější články jsou spíše trochu ve stínu. Na druhou stranu se člověk nemůže divit, po době, kdy se létat a závodit nemohlo, jsou pro vás nejcennější právě články a výsledky ze soutěží. Atraktivitu pak zvyšují fotografie, kde kvalita díky dostupnější a lepší technice stoupá. Velmi vás baví naše novinka – krátká videa. Ta videa, co natočil Martin Hurda z dronu, jsou velice pěkná. Ideální čas trvání je tak půl minuta, maximálně minuta. Pokud je nemůžeme umístit přímo na náš web, pak je autor uvede na Youtube. V tomto budeme pokračovat, občas něco natočíme.

Ještě se vrátím k prezentaci Memoriálu Radoslava Čížka. Snažili jsme se co nejpřehledněji a strukturovaně připravit informace k soutěži. Připravili jsme přihlašovací formulář, zveřejňovali jsme na denní bázi všechny přihlášené modeláře. Vše v samostatné sekci v menu našeho webu. Pro zrychlení přihlášení jsme připravili velkou ikonu na čelní straně. Pak jsme ale zjistili, že to nestačí a zveřejnili jsme podrobný návod, aby jste se všichni orientovali snadněji. Je to pro nás poučení pro příště. Dle návštěvnosti, jsme si ověřili, že taková to prezentace je cesta ke snadnějšímu přístupu k informacím. Dlouhodobě byly tyto informace jedny z nejnavštěvovanějších.

Ještě jednu informaci mám na srdci. Bude opravdu poslední. Vidíme zvýšený zájem čtenářů stránek KHMM. Vidíme, že k nám z těchto stránek „přeskakuje“ poměrně dost čtenářů. Jsme za to rádi a děkujeme.

Pokud vás k těmto komentářům něco napadá, napište je na náš e-mail. Budeme rádi za názor.

Zdraví Jirka Hloušek tentokrát jako admin