Web v červnu

Máme tady pravidelný report, jak si stojí naše články ve víru dějin. Pardon ve víru dění. Červen byl pro mnohé z nás plný sportovních událostí. Tomu odpovídá návštěvnost a také výčet toho, co se četlo. Největší událostí bylo samozřejmě Mistrovství Evropy, které e konalo v Nitře. Na konci června jsme připravili zpravodajství z dění na Slovensku. Díky Slovenským kolegům byly výsledky k dispozici do druhého dne. Fotky z různých zdrojů. Naši kolegové se snažili předávat informace. Sice jsme sázel na trochu jiné zdroje než jaké nakonec byly, ale to je již život a člověk musí být flexibilní. Nakonec to celé zafungovalo správně. Upřímně, kdybych byl v Nitře také, asi by takové reportáže nevznikly.

Samozřejmě, během června vyšly i jiné články. Například v rubrice naše modely byl článeček o modelech Vládi Kozáka, anebo Mercurio Jirky Veinfurta počátkem července. Jirka neúnavně staví a tak je vždy nějaký model připraven ke zveřejnění. Je to dobře.

Vrátím se k minulému článku o webu. Tam jsem publikoval fotografii jednoho modelu a ptal se, co je to za model. Jediný náš kolega a tím byl Honza Kypta zcela bezpečně určil model. Byla to Vážka Vladimíra Špuláka. Myslel jsem si, že je to jednoduché a že se ozvou i další. Nestalo se tak. Nevadí.

A nyní se pojďme podívat na červnovou hitparádu. Má jiný design a to z toho důvodu, že se změnil prostředek na statistiky.

První a nejvíce čtený článek byly informace k MČR s 175 přečteními. Pak již následovaly reportáže z Mistrovství Evropy. Počty jsou úctyhodné. Cokoliv přesáhne stovku, je velmi dobré. Průměry máme normálně o něco nižší.

Pojďme se podívat co nás čeká. Máme tady pravidelnou korespondenční soutěž.  Každý měsíc reportujeme výsledky. Na jednu stranu rutina, ale já se vždy těším na reportáže, které účastnící zasílají. Je to vždy inspirace, když se objeví nový model. Pak kontaktuji účastníka soutěže a požádám o fotografie či plánek. Někdy i o článek. Takže v rubrice naše modely se určitě objeví model, který nyní létá v korespondenčce, případně na dalších závodech.

Začal jsem zveřejňovat seriál o Punťovi, modelu, který má na svědomí jeden Československý velmi vousatý rekord. O jeho příběhu napsal Honza Kypta. Požádal jsem jej o zaslání článku a postupně jej zveřejňuji na stránkách. Zajímavé čtení se spoustou podkladů. Bylo by skvělé mít více takto zpracovaných českých modelů. Jenže, to není v lidských silách. Takže se musíme spokojit s tím co máme.

Připravuji další materiály k dílu Radoslava Čížka. Jenže vše přebíjí práce na výstavě, kterou chceme uspořádat v Kamenných Žehrovicích. Pokud se podaří vše připravit, určitě budu informovat o termínu a dalších podrobnostech. Pokud to klapne, na podzim bude výstava uskutečněna.

Tak a to je pro dnešek vše. Přeji vám krásné létací dny, kdo máte chuť, odlétejte kolo korespondenčky. A třeba se potkáme v srpnu na Rané.

Jirka Hloušek