Web v červnu

Tak přemýšlím, co napsat, na co poukázat a na co upozornit. Červen byl měsíc závodů. Ukázali jsme výsledky pohárové soutěže, také Neratovického historika (to jsem zmiňoval minule), zveřejnili výsledky Lipenecké soutěže větroňů a také výsledky a fotografie z Memoriálu Radoslava Čížka. K tomu jsme měli poměrně živou diskuzi na téma vyplachování motorů a pravidel SAMu. Ještě jsem vzpomněl můj článek na téma Jurij Sokolov.

Já sedím na chalupě, venku leje, vždyť jsou prázdniny, a tak jsem navštívil Harrachovskou sklárnu. Kdo tam nebyl, ať se tam podívá. Uvidí foukání skla, broušení skla a může si koupit pěknou skleničku či místní pivo.

Tolik osvěta a nyní k hitparádě.

Nejvíce se četl článek k Mistrovství České republiky, které bude na Rané. Celkem 186 zobrazení je velmi pěkné. Na druhém místě je článek k Lipenecké soutěži, tedy 140 přečtení a na třetím místě je Reportáž z Memoriálu.

Ještě se vrátím k vratnému vyplachování, které je na čtvrtém místě. První článek napsal Míra Dvořáček. Po několika dnech se čtení pohybovalo jen na 65 kouscích. Teprve s reakcemi, tedy dalšími články to čtenáře začalo zajímat a sledovanost se zvýšila. Myslím si, že technická témata jsou zajímavá a neměla by projít jen tak bez povšimnutí.

Tak, a jak jsme na tom ohledně počtů návštěv a počtu relací?

To je zajímavý graf, zjistíte, že nejvíce relací mají ti, co nás navštíví jen jednou a nebo více jak  dvěstěkrát za měsíc. Neuvěřitelné.

Chtěl bych tady zmínit dvě věci. První věc je náš sponzorský dar na likvidaci škod po tornádu. I když částka je malá, jsme rádi, že jsme se s Jirkou Hruškou na tomto dohodli ještě během Memoriálu. Pro nás to mělo smysl. Ostatně, je již vybráno více jak miliarda korun. Osobně jsem s rodinou také přispěl ihned druhý den po katastrofě jako snad každý.

Druhá věc co mám na srdci je výstava ke 100 letům Radoslava Čížka. Po výzvě se přihlásili zatím dva modeláři. Je to Jarda Drnec a Pavel Bačina. Když jsem si dal dohromady seznam modelů, máme již celkem pěkný seznam, především díky Jardovi. Co nám ale chybí, jsou motoráky. RC modely snad budeme mít také. Pokud někdo má takový model, prosím nabídněte. Také můžete nabídnou vzpomínky. Napište krátký e-mail, nějakou vzpomínku na setkání s Radoslavem Čížkem. Já to pak vystavím na výstavě. Bude to autentické. Nechci dělat jen výstavu modýlků…

Otevřel jsem nové téma – historie RC létání. Hned prvního července vyšel první článek na toto téma. Je opět věnován Radoslavu Čížkovi, jakby ne, když letos vzpomínáme. Téma je široké, pokud vás zajímá, můžete se těšit na další informace.

Co nás dále čeká? Určitě informace a výsledky ke korespondenční soutěži, společenská kronika, konečně ten model z korespondenční soutěže. Jirka Veinfurt opět dokončil další model.

Tak se mějte krásně, létejte, čtěte naše články.

Jirka Hloušek